Home KRYESORE Përjashtimi i Berishës dhe 8 anëtarëve, Rama: Për të qarë dhe për...

Përjashtimi i Berishës dhe 8 anëtarëve, Rama: Për të qarë dhe për të qeshur

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas vendimit të Bashës për të shkarkuar Berishën dhe 8 anëtarët të Komisionit të rIthemelimit.

Rama e ka cilësuar këtë situatë për të qeshur dhe për të qeshur njëkohësisht.

“Kjo është për të qarë dhe për të qeshur. Por unë s’mund të qaj gjithë kohën për gjendjen e opozitëës por ndonjëherë dhe mund të qeshi . Nuk na rezulton të kemi ngritur fortifikime për tu mbrojtur prej tyre. Nuk jemi në proces kacafytje si dy kufomat e PD që kanë marrë peng demokratët”, tha Rama.

Share: