Home Gjeo-Ekonomia Zelensky i drejtohet popullit: Secili prej nesh të jetë luftëtar për vendin...

Zelensky i drejtohet popullit: Secili prej nesh të jetë luftëtar për vendin tij


Para nisjes së bisedimeve me Rusinë, presidenti presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i është drejtuar me një tjetër mesazh popullit të tij që po i reziston sulmeve ruse.

Zelensky shprehet i bindur për fitoren e Ukrainës, ndërsa ka kujtuar dhe njëherë zgjedhjene e tij në Presidencë.

Presidenti i Ukrainës, tha se tashmë është koha që të gjithë të jenë luftëtarë që të mbrojnë vendin e tyre./opinion.al

Share: