Home Gjeo-Ekonomia Video/Diplomatët dalin nga salla në momentin që Lavrov mban fjalën e tij...

Video/Diplomatët dalin nga salla në momentin që Lavrov mban fjalën e tij në OKB

Përfaqësuesit nga Evropa dhe aleatët e tjerë u larguan nga salla gjatë një fjalimi me video-direkte të ministrit të Jashtëm rus Sergey Lavrov në Konferencën e OKB-së për Çarmatimin në Gjenevë ditën e sotme.

Një video e postuar nga delegacioni francez tregonte dhjetëra zyrtarë që largohen nga salla, ndërsa Lavrov e nisi fjalimin e tij përmes lidhjes me video.

“Largohuni nga BE-ja dhe partnerët e saj”, shkruhet bashkëngjitur me videon e publikuar në “Twitter”, kur Lavrov po mbante fjalën e tij në konferencën e sotme.

Gjatë fjalimit të tij në Këshillin e OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Lavrov tha se nuk mori pjesë personalisht për shkak të atyre që ai i quajti masa “të egër” nga Bashkimi Evropian në zbatimin e sanksioneve ndaj Rusisë pas pushtimit të paprovokuar të Ukrainës./Opinion.al

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3NwYWNlX2NhcmQiOnsiYnVja2V0Ijoib2ZmIiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH19&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1498603711177891841&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fopinion.al%2F%3Fp%3D901285&sessionId=8e53d15b697d48569f3e7e4561f73944db426d50&theme=light&widgetsVersion=2582c61%3A1645036219416&width=550px

Ju sugjerojmë

Share: