Home Gjeo-Ekonomia Ambasada ruse në Maqedoninë e Veriut në Twitter: Kosova është Serbi, Krimea...

Ambasada ruse në Maqedoninë e Veriut në Twitter: Kosova është Serbi, Krimea është Rusi

“Kosova është Serbi, Krimea është Rusi”. Është ky mbishkrimi i shpërndarë nga ambasada ruse në Maqedoninë e Veriut, në rrjetin social “Twitter” të dielën e 6 nëntorit.

“Krimea është Rusi, plus Luhansk, Donetsk, Zaporozhye dhe Kherson”, ishte shkrimi i ambasadës në Twitter.

Publikimi nuk ka kaluar pa shkaktuar zhurmë në median sociale, por ende nuk ka asnjë reagim zyrtar që e dënon këtë veprim në mesin e tensioneve në veri të Kosovës./Opinion.al

Share: