Home 2015 December 10

Daily Archives: 10 December, 2015

Preci: Keta nuk njohin dallimin thelbesor midis koncesionit dhe tenderit!

Nga Zef Preci KAM FRIKE SE QEVERIA PASUESE NUK DO TE LIKUJDOJE FATURA TE PRAPAMBETURA TE QEVERISE SE MEPARSHME, POR THJESHT DO TE BEJE PUNEN...

Kush po e shantazhon shtetin shqiptar?

Nga Klodian Tomorri Ajo qe po ndodh me koncesionin e markimit eshte prova me e qarte se si korrupsioni ka shkuar deri aty sa te...

Shtet i paafte te mbroje qytetaret e tij, JO SHTET I SE DREJTES!

Nga Enida Bozheku Gjykatat italiane ne vendime te ndryshme te marra nder vite kane perkufizuar "principin e te mirave absolute, te pa tjetersueshme", dhe ne...

Vritet shefi i Financave të “Shtet Islamik”

Mediave thone se vritet shefi i Financave të “Shtet Islamik". Lajmi konfirmohet gjithashtu nga zëdhënësi ushtarak i SHBA-ve gjatë ne konference per shtyp. "Muwaffaq...

Si mund te botoj nje roman pa nje faqe me seks?

Nga Miranda Haxhia Po nuk e ke harruar, po te kujtoj edhe njehere se m'u mpi truri dhe hyra ne nje llloj marramendjeje disa kohe...

Lufta kibernetike mund te jete me e tmershme!

Sipas mediave amerikane nga Joseph S. Nye, Jr. frika e një “Pearl Harbor kibernetik” u shfaq së pari në vitet 1990 dhe për dy...

Po beni shtet!? Detyre primare e shtetit tu siguroje jeten…

Sot nje 67 vjecar qe kurohej nga zemra vdiq ne QSUT sepse shkoi vete te blinte ushqime ne market dhe nje e moshuar vdiq...

Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s ne Tirane: Lufta me ISIS jo Lufte me Islamin

Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg ndersa ne konference te perbashket shtypi me kryeministrin Edi rama tha Do se duke përgëzuar Shqipërinë për angazhimin...

Sali Berisha live ne 4 televizione informative…!

Nga Agim Pipa Vezhgim, imi: Live, ne 4 televizione informative ne Shqiperi, nje konfere nce shtypi e ishkryeministrit S.B. ne Diten Nderkombetare te te Drejtave te NjeriutUne...

SERBËT E KOSOVËS QYTETARËT MË TË PRIVILEGJUAR NË EUROPË!

Nga Fadil Maloku 1. Minotarianizmi si sintagmë sociologjike, në fakt është një lloj neologjizmi që zakonisht ka të bëjë me ato vende, shtete e shoqëri,...