Home 2016 February 5

Daily Archives: 5 February, 2016

Sot në modë nuk është burri, por partneri…

Nga HABERET E MITRO CELA Një herë e një kohë më vunë nishanin e shefit në televizor… Ra dera. Në prag. Një yll…Mu tha pështyma… -Mund...

Vrasja në Elbasan nga X5-a me timon anglez, me veprime komandosh

Dy ditë pas atentatit mafioz që tronditi nga Elbasani gjithë Shqipërinë, Vizion Plus ka zbardhur detaje të reja nga kamerat e sigurisë së lokalit...

Donald Lu hapesira komunikimi direkte me qytetaret

Ambasada Amerikane ne Shqipëri me sa duket i qëndron interlokutorit te saj me te rendesishem dhe te ndershëm. Përtej komunikimin me politiken qe duket...

Nje baron i mesjetës dhe ca te tjerë modern, Republika e Bananes

Nga Klodian Tomorri Ne vitin 1342 nje baron anglez qe kishte dale per gjueti shkel mbi arat e mbjella te fermereve duke shkaterruar gjithe prodhimin...

Është koha të ngadhënjejë racionaliteti mbi iracionalitetin!

Nga Sali Bytyçi Shenja të vitit të mbrapshtë ’97 po shihen në Kosovë, por ende ka kohë të parandalohet repriza e këtij viti të mbrapshtë...

5 bakllava

Nga Edison Ypi -Kam një motër që quhet Mute. -Ç'më duhet mua si quhet motra jote. -Të lutem mos ma pushkato frymëzimin, më ler të flas. Bëra...

Kroacia refuzon presidentin serb Nikolic

Kroacia duket se ka vendosur të mos ‘ia japë dorën’ Serbisë deri sa të zgjidhen disa probleme të mbetura pezull që nga koha e...

“Historia e njenës nga ato” e Migjenit ne variantin e sotëm!

Nga Enkel Demi, 27.al Ajo është një vajzë që thotë se është këngëtare. Nuk e njihja këtë artiste, madje fotot e saj i pashë këto...

Pse ne Parlamentin shqiptar flitet “lare e pa lare”?

Nga EDGAR FRASHERI Eshte pyetja qe eshte konsumuar me shume nga njerzit e zakonshem gjate ketyre dy dekadave mbas krijimit te Parlamentit pluralist dhe besoj...

Letër e hapur!

Nga Luan Kurti Zonja dhe zotërinj! Ndaj me juve gjithë brengën dhe pikëllimin tim për vdekjen e Sadnës tek “Bidai”. E si mund ta durojë...