Home 2016 February 21

Daily Archives: 21 February, 2016

Protestat tek liqeni një çështje evazive…

Nga Dritan Broka Ndoqa me kujdes protestën e sotme tek parku i liqenit; 1.Së pari dënoj dhunën e policisë kundrejt protestuesve, falenderoje ministrin z.Tahiri per pezullimin...

Nazistët grekë betohen të marrin Vorio Epirin me gjak

Te shtunën më 20 shkurt shoqatat ekstremiste të minoritetit grek si Shoqata për Luftën e Autonomisë së Veriut të Epirit 1914, të shoqëruar nga...

Preventivi i Këndit të Lojërave/ Vërtetohet betonizimi i Parkut të Liqenit

Nga Elvi Fundo Protesta e sotme dhe revolta e shoqërisë civile tek kodrat e Liqenit Artificial është një veprim që vjen pas disa gënjeshtrave publike,...

Për miopinë dhe shurdhësinë e Ditmir Bushatit për të mbrojtur dinjitetin kombëtar

Nga Arben LLALLA Ndoqa reagimin tuaj rreth fjalimit të kryetarit të partisë PDIU, z. Shpëtim Idrizit për problemet shqiptaro–greke. Më habiti qëndrimi juaj fëminor, prej një...

Turqia vret kurdët që armatosë SHBA

Nga Lis Bukuroca Nuk po luftojnë në Siri vetëm Rusia dhe Perëndimi kundër njëri tjetrit, por tani në fund edhe Turqia kundër aleatëve të Amerikës....

Dekretimet, Institucione qe duhet te zgjidhin krizat, krijojnë te tilla…

Nga Afrim Krasniqi Ka nje debat mbi praktiken e dekreteve per shkarkim/emerim te ministrave te rinj, - me shume politik dhe teknik sesa kushtetues! Vende te...

Video e Agron Llakaj: Tiranes ç’i pane sytë

Video me poshtë e lidhur me ketë Lajm është parodia qe thuhet e pushoi aktorin humorist Agron Llakaj nga programi Al pazar ne Vizion...

Ne duam nje qytet te paqte, jo skena dhune ne Tirane

Nga Artan Fuga Urbanizimi i kryeqytetit nuk mund te kryhet ne forma brutale, te dhunshme, duke mbytur zerin qytetar. Administrimi i territorit kerkon metoda demokratike,...

Ky eshte nje nga protestuesit, Eljan Tanini.

Nga Dritan Vasili Neser do te dale Rama apo Erjoni dhe do te thone se jane protestues te orkestruar nga SHQUP-i. Por Eljani ka qene po...

Gruaja qe u dhunua sot nga policia është ajo në duart e së cilës...

Gruaja—e cila ka reaguar ndaj një polici që po godiste një të ri, duke i hequr atij kapelen dhe që më pas është dhunuar...