Home 2016 March

Monthly Archives: March 2016

BDI vendos: Tërhiqet nga pushteti

BDI vendos: Tërheqet nga pushteti "Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim vendosi sonte që të tërheq të gjithë përfaqësuesit e vet aktual nga pushteti...

Aktori shqiptar i përbotshëm, Bekim Fehmiu

Nga Suzana Tahiri Tashmë kur nuk e kemi më midis nesh, kujtohet madhështia e aktorit të madh shqiptar me famë botërore, Bekim Fehmiut, që falë...

CNN: Një vend mysliman që e do Amerikën

Në një kohë kur lajmet kryesore janë sulmi terrorist islamik tek fëmijët e krishterë dhe nënat e tyer në Lahore të Pakistanit; kur kandidatët...

Haga-zhgenjim i madh.

Nga Gani Elezi Sot,Gjykata e krimeve te luftes ne ish Jugosllavi i dha pafajsine,madje gjykatesi gati me patetike e konsideroi Voisllav Sheshelin qytetar te lire.Shesheli,nje...

Me celular

Nga Edison Ypi Me celular jo vetëm bën muhabet, jep e merr mesazhe, shetit dhe shet e blen në Internet, bën selfie, paguan fatura. Këto po...

Politika virtuale dhe denigrimi i (Malenës-Ermirës)

Nga Mira Tuci “Gratë janë motori i Historive” – kështu më rrëfente regjisori i famshëm Italian Giuseppe Tornatore në të vetmin udhëtim të tij të...

Ermira Mehmeti tregon të vërtetën e përgjimit

Ermira Mehmeti, politikania më e diskutuar këtë javë, në të gjitha trojet shqiptare, për shkak të shpërndarjes nga media mbarëshqiptare, të një regjistrimi telefonik...

Lajme te trishta nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Ne katundin Bllok kalon Matilda, nje "vajze" nga Burreli qe kerkon pune. Ka nje femije ne xhepin "kangur" qe eshte djali i...

Ketu lulet I hane i hane gomeret…

Nga Luan Kurti Teksa mendoja se njerezit ne kete vend kane hequr dore nga librat, nga teatrot, nga kinemate, nga disa prej gjerave me sinjifikative...

Publikimi i pergjimit Mehmeti – Xhaferri, mendje djallezore anti shqiptare

Nga Artur Nura Nese do me pyesnin qe publikimi i pergjimit te deputetes Ermira Mehmeti dhe zv. Kryeministrit Musa Xhaferri eshte me prapaskene politike, pa...