Home 2016 April 4

Daily Archives: 4 April, 2016

Kater qendrimet e politikes se Enver Hoxhes per Jugosllavine dhe Kosoven

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti   Emisioni dokumentari i TV Klan Kosova me rastin e 25 vjetorit te demonstratave te Prishtines ne vitin 1981 ka ngjallur...

Valbona Peraj vs Genta Ismailit

Reagon kengetarja Valbona Peraj per nje akuze qe i eshte bere asaj ne lidhje me kengen "Te dua ty" qe nje portal mediatik ja...

GODET RISHTAS TAULANT BALLA: BËN DE GOLIN THEMELUES TË BE.

Në një deklaratë të bërë për mediat, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se: “Për një prej liderve më të mëdhenj të shekullit...

Pesë policë sulmojnë shitësen e luleshtrydheve ne Lushnje

Mesa duket, i gjithë problemi i shtetit tonë qëndron në faktin se shumë qytetarë të papunë shesin në trotuare. Duke qenë një nga pikat...

Anetaresimi ne NATO enderr e realizuar.

Nga Pirro Ahmetaj* Plot 7 vjet më parë Shqiperia u anëtaresua nē Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO), në Aleancën më të fuqishme të Sigurise...

Monika Stafa dhe Urim Bajrami ne Këshillin e Ankesave ne AMA

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, në vijim të shpalljeve të publikuara për plotësimin e vendeve vakantë në Këshillin e Ankesave, në mbledhjen e bordit...

Reagon biznesmeni Neranxi pas konferencës me kryeministrin

Sot kryeministri, Edi Rama prezantoi ne një konference se bashku me përfaqësues te biznesit, fazën e dytë të luftës antinformalitet. Pas nje diksutimi si...

Hello Gill

Nga Edison Ypi Ke zbritur nga avioni në Hithrou. Sapo ke marrë trenin për ato pak kilometra deri në Londër, menjëherë e kupton se ajo...

Profesor Kristiani

 Nga Marjana Bulku Në atë pasdite të veçantë marsi tek sa shqiptarët e Ontarios nën organizimin e Bashkësisë shqiptaro-kanadeze natyrshëm festonin tashmë edhe ligjërisht traditen tonë...

“Pashallarët e kuq” ne ditet e sotme

Nga Zamira Cavo “Pashallarët e kuq” jane kyetarët e partive shqiptare, të mëdha apo të vogla qofshin. Janë pashallarë në plot kuptimin e fjalës: ata...