Home 2016 April 15

Daily Archives: 15 April, 2016

Më kërcënuan komunistët për dekoratat, por aq na bën

Nga Mesila Doda* Keshilli i legjislacionit ka 5 vite pa u mbledhur se kanë frikë të heqin dekoratat kriminelëve. Duhet të kemi ndërgjegje politike, t’i...

Blushi nis turin e takimeve, “Shqipërinë mbi partinë”

Deputeti Ben Blushi nuk ndalet për të arritur atë që ai e cilëson si nevojë për demokratizimin e PS. Pavarësisht se rezultati referendumit nuk...

FEJA E SHQIPTARIT NË SHKOLLA

NGA ROLAND QAFOKU Nisma e qeverisë për futjen e mësimit për fenë në shkollat publike dhe jopublike elementare u pasua me një debat si përherë...

Zogu i Lasgushit dhe Zogu i Elsit

Nga Edison Ypi Në një nga diamantet lasgushianë të quajtur "Dimër", është kjo strofë, Në kaq heshtje e qetësi Ndjej vajtimthin e një shpesi Psherëtin me zë të...

Nisma Galdini – Guri: Kerkese Gjykates per ndalimin e punimeve te Liqeni

Nisma Galdini - Guri: Kerkese Gjykates Administrative per ndalimin e menjehershem te punimeve te Parku i Liqenit Sot ne Gjykaten Administrative te Tiranes nga Nisma...

Takimi Magjik.

Nga Dritan Shano Vizita në Shtëpinë e Bardhë dhe shtrëngimi i duarve me Presidentin e SHBA është pa më të voglin dyshim një ngjarje jo...

Bill Clinton ftesë për shqiptarët: Ju pres në Bronx

Një takim masiv do të mbahet në Bronx, New York, në mbështetje të kandidates demokrate për presidente, Hillary Clinton. Takimi që do të ketë si...

Shtëpia e Bardhë: Reformat të rëndësishme për integrimin e Shqipërisë në BE

Zyra e nën presidentit amerikan në një njoftim për shtyp për takimin me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama të enjten në Shtëpinë e Bardhë,...

“The Economist”: Si i trafikuan shqiptarët armët e Ballkanit në Europë

Arsenali i zbuluar në banesën e Reda Kriket, një terrorist i dyshuar i arrestuar më 24 Mars në afërsi të Parisit, përfshinte eksplozivë, kallashnikov...

Edi Rama mban premtimin ndaj Endri Fuges per Obamen!

Kryeministri Edi Rama i ka rrëfyer ndër të tjera presidentit të SHBA-së, Barack Obama-s, premtimin që i kishte dhënë këshilltarit të tij, Endri Fugës,...