Home 2016 April 16

Daily Archives: 16 April, 2016

Berisha: Zgjedhjet për Rektoratin Shullazi kërcënoi Konin dhe Kulen

Ish kryeministri Sali Berisha denoncoi sot gjatë një konference me gazetarët, kërcënimin që, sipas tij, Emiljano Shullazi ka bërë ndaj Rektorit të Universitetit të...

Mësoni kompanitë “offshore” shqiptare: Mbizotërojnë koncesionet

Mos u lodhni me Panamanë! Parajsa e kompanive që veprojnë në Shqipëri janë ishujt Cayman. 45% e koncesionarëve të naftës janë nga ky ishull...

Nisma Galdini – Guri sot ve gishtin ne plage. Proteston kunder Kulles ne hyrje...

Pas kaq shume javesh Protesta dhe Rezistence qytetare kunder ndertimit betonizues tek Parku i Liqenit, sot Nisma Galdini - Guri e tranformuar ne nje...

Programi politik, Forca Rinia: Fokus demokracia, ekonomia dhe rinia

Forca Rinia vazhdon turin “Shqipëria me të rinjtë” ku në ditën e sotme ai u zhvillua me anëtarët e degës së Kamzës. Qindra anëtarë...

Besimi te gjendja ekonomike bie nga keq në shumë keq

Nga Gjergj Erabara Besimi i biznesit dhe konsumatorit pësoi një rënie drastike gjatë tremujorit të parë të këtij viti, duke rënë poshtë mesatares afatgjatë, bën...

Studentet kundër tarifave per certifikim te gjuhës se huaj

Vazhdon aksioni studentor kundër certifikimit të kushtueshëm dhe klientelist të gjuhës së huaj! Me qindra studentë të Fakultetit të Shkencave Sociale, Gjeologji-Minierave, Histori-Filologjisë dhe...

Mjetet elektronike, prindërit dhe femijet!

Nga Lira Gjika Në rrugë, në lokal, restorant por edhe në shtëpi, sheh që të gjithë njerëzit janë me aparate elektronike në dorë, madje edhe...

Popullit gjithmonë ia kanë futur, jo vetëm në gojë…

Nga Mentor Kikia Pashë sot në rrjetet sociale një zemërim të ligjshëm të shumë njerëzve, të njohur e të panjohur personalisht, por qytetarë aktivë. Ishin...

Nga aroganca në hipokrizi…

Nga Perparim Kabo Atë ditë kur Kryetari Bashkisë së Lushnjës i tha asaj gruaje…”vetë i polle ata famijë apo me lagjen…dhe ta fus atë portofol...

G.20-Financë: Shoqëritë Offshore të bëhen transparente

Vendet e pasura dhe ato në zhvillim të G.20-Financë kërkuan miratimin e menyrave për të vënë në dijeni se cilët janë ata persona që...