Home 2016 April 17

Daily Archives: 17 April, 2016

Historia ime qe linda ne internim…

Nga Simon Miraka Kjo rruge e gjate e mundimeshme nisi ne 17 korrik te 1945 dhe perfundoi ne 4 Korrik te 1989. Nuk e kisha mbushur...

Gugu, pas historisë me ministrin, godet sërish me projektin e saj

Nga Era Cela Pas zhurmës së madhe mediatike nga deklarata se kishte djegur makinën e të dashurit të saj ministër, ajo terheq vemendje perseri! Me zhurmën...

Akuza për Ben Blushin ngjajnë me akuzat per Osman Gazepin …

Nga Ylli Dylgjeri Druaj se situatat rreth Blushit po agravohet çdo ditë. Mbledhja e Beratit e thelloi atë. Blushi po konturohet si një antiparti i...

Klasa politike, helmi i shoqërisë shqiptare

Nga Aurenc Bebja Në Lindje apo Perëndim, përveç konflikteve gjeopolitike, feja në raste të shumta është faktor ndarës i shoqërive duke vështirësuar kështu bashkëjetesën mes...

Te trashëgosh kauzën came është plus i madh. Te arrish ta mbash ne jete...

Nga Indrit Hamiti Nepermjet mediave sociale ndoqa dje nje aktivitet politik te PDIU dega Tirane. Me shume vemendje lexova dhe fjalen e z.Idrizi qe ne...

AK kërcënon Ramën me protesta: Mos mbyllni facebook-un dhe internetin

Me anë të një deklarate, Sekretari i Përgjithshëm Redi Ramaj bëri me dije se Aleanca KuqeZi nis protestat nëse Kuvendi do miratojë ligjin për...

Ç’kërkon shqiptari në shekuj…

Nga Luan Kurti Njerëzit e thjeshtë të këtij vendi ia kanë dalë të mbijetojnë në çdo kohë edhe situatë. Ndoshta ky gen mbijetese është në gjenezën...

Dyshim

Nga Edison Ypi Më këmbë pranë banakut po trazoj sheqerin e kafes me bishtin e lugës. Trazimi me bisht e hollë e ftoh kafen më...

Transparenca e financimeve duhet shtrire ne te gjitha Mediat

Nga Carlo Bolino* Si financohen mediat në Shqipëri? Ç’origjinë kanë paratë që mbajnë në këmbë 35 gazeta, 200 portale web, 100 radio dhe 90 televizione?...

Që në takimin e parë…

Nga Anta Mucaku Si hipnozë. Që në takimin e parë. E shikoja dhe e dija që gjërat do shkonin thellë. Ai mundohej të më bënte...