Home 2016 July

Monthly Archives: July 2016

Mentor Kikia: Jemi per te ardhur keq!

Nga Mentor Kikia Politika e degjeneruar, populli fatal dhe gjenerata e re, e shitur për një byrek dhe një notë 5... Një video e hedhur në...

A ka gjasa për ndonjë kompromisi qeveri – opozite kosovare?

Nga Fadil Maloku 1. Në Kosovë, sipas të gjitha parametrave sociologjik dhe atyre politike, s'mund të flasim akoma për një demokraci normale (lëre; të konsoliduar!),...

VOGËLUSHI NGA LIBOHOVA QË PO LUFTON ME KANCERIN

Vogëlushi që shihni në foto quhet Ledio Çano, 4 vjeç. Është fëmija i dy prindërve nga Libohova, Edmondit dhe Nertilës. Historia e tij është...

Refleksion mbi kritiken kunder Sali Berishes

Nga Enver Bytyçi Cdo dite ballafaqohemi me portale, shkrime, e komente te shumta, ne te cilat lideri demokrat, Sali Berisha, krahasohet me Esat Pashe Toptanin...

Ismail Kadare sulmon “adhuruesit” e Turqisë së re.

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, nëpërmjet një postimi në rrjetin social, ka sqaruar evoluimin e shkollave shqip dhe se si turqit e kanë...

Shefqet Krasniqi për femrat që shkojnë në plazh: S’je tjetër përpos një prostitutë!

Ish imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi përmes një video thotë se shkuarja në deti është një prej harameve (mëkateve) më të mëdha...

Zjarri në Spitalin Amerikan, drejtori në Ministrinë e Shëndetësisë: S’e dinim që qendra e...

Denisa Canameti/ Eglantina Bardhi Tuba që lidhin trupin në një pajisje. Pamundësi për të lëvizur. Zjarr. Hekura në dritare. Mjafton kaq për të krijuar një panik...

Pushtimi i butë i Ballkanit nga Porta e Lartë

Mbi librin e Ahmet Davutogllu “Thellësia Strategjike – pozita ndërkombëtare e Turqisë”. “Çdo xhami e shembur në Ballkan, çdo institucion islam i pakësuar, çdo element...

Artan Gjergji ironizon ministrat qe shkojne ne Himare “per pune”

Ekonomisti Artan Gjergji sot per fund jave dhe jo rastesisht shkruan se disa ministra punojne edhe te shtunave e te dielave,por rastesisht u qellin...

Briseida…bikinit…dhe dogana…

Nga Desada METAJ- Ajo u bë e famshme pikërisht për fotot me bikini ku shfaqej në superformë fizike, por jo aq sa për të fituar...