Home 2016 August 10

Daily Archives: 10 August, 2016

Homoseksualët kërkojne dënimin e deputetes Mesila Doda!

Disa organizata që mbrojnë të drejtat e homoseksualëve kanë kërkuar pranë Komisionerit të Mbrojtjes nga Diskriminimi gjobitjen e deputetes Mesila Doda, sepse sipas tyre...

Artan Shabani: Edi Rama mashkulli me elegant ne Tirane

Në një intervistë ndryshe për Bordo.al, Drejtori i Galerisë Kombetare të Arteve, Artan Shabani vë para lexuesve një rrëfim të sinqertë për vetveten. Në...

Analist i rekrutuar!? Ahhh, si nuk na rekrutoj njeri!!!

Nga Ylli Dylgjeri Ahhh, si nuk na rekrutoj njeri!!! Më kujtohet kjo ofshamë e dalë nga shpirti i një kolegu gazetar në Oklahomën e largët në...

Shpërthim në Turqi, deri tani dhjetëra të plagosur (video)

Një autobombë ka shpërthyer pasditen e sotme në krahinën Mardin në Turqi. Sipas mediave turke flitet për mbi 50 persona të plagosur dhe behet...

Belgjika në alarm, dy avionë të nisur drejt Brukselit lëshojnë alarm për bombë

Alarm për bombë në dy avionë të drejtuar drejt Brukselit. Lajmi publikohet nga rrjeti televiziv publik Rtbf. Alarmi është konfirmuar edhe nga autoritetet. “Është...

Video/Pamje si fundi i botës… Kur “godet” një stuhi rëre

Një stuhi rëre ka përfshirë të martën pjesë të qytetit Finiks, në shtetin Arizona, në SHBA. Videot e postuara janë të frikshme, që të...

Kush po e provokon përplasjen fizike mes të rinjve LRI dhe FRESSH, në Jalë?

Në Jalë çdo vit të rinjtë e LRI-së mblidhen dhe jo vetëm kalojnë pushimet, porse e kthejnë në një shkollë politike bashkëbisedimi mes tyre....

Dy modelet e rinisë shqiptare

Nga Reldar DEDAJ Ardit Gjoklaj, 17 vjeçari, që u gjet i pajetë në plehrat e Sharrës, kishte gati një muaj që kishte filluar punë në...

Fleckenstein foto me një grua shqiptare: Për njerëz të tillë ka nevojë Shqipëria

Eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein, i cili është dhe raportues për Shqipërinë në parlamentin Europian, aktualisht është duke pushuar në Greqi. Gjatë qëndrimit të tij në...

Mimoza Hafizi le politiken per shkencen?

Deputetja akoma socialiste e Shkodres Mimoza Hafizi duket se terhiqet me shume nga shkenca se politika dhe ne parim sigurisht tek kjo fushe ndihet...