Home 2016 August 12

Daily Archives: 12 August, 2016

Neritan Sejamini: Edi Rama si Mullah Omari!

Ndersa vete luante dhe i mesonte femijes se tij te vogel si te punonte forma artistike me plasteline—sikurse duket ne fotot qe i dergoi...

Dritan Hila Artan Lames: NDJESA NUK MJAFTON PËR FAJET!

Nga Dritan Hila Sot, pasi edhe guri i fundit i stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” puthi tokën, Artan Lame, një ndër ish eksponentët e shoqatës “Për...

Unioni i gjyqtarëve: Vetingu të mos përdoret si presion ndaj gjyqtarëve

Unioni i Gjyqtareve të Shqipërisë përshëndet hyrjen në fuqi të ndryshimeve kushtetuese dhe fton forcat politike të votojnë sa më parë të jetë e...

Gazetarja Hoxha Edi Rames: Je Kryeminister! Lere Facebook-un e shko prane njerezve te shtetit!

"Ndershmeria nuk ben lajm! " . Ja keshtu e niste Edi Rama statusin ne fb per ngjarjen e Oblikes.Them Edi Rama se kjo ishte...

Serbia nuk eshte penduar per genocidin e krimin ne Kosove!

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Po kalon nje cerek shekulli nga koha kur Serbia e drejtuar nga satrapi i Ballkanit, Sllobodan Milloshevic filloi pergjakjen e...

Bravo të qoftë Edi Rama! Ja pra, krisma nuk kishte, ka vrasje!

Nga Ilir Demalia Edi Rama dhe gjithë tarafi tij, tashmë, hapur, po shkatërrojnë jo vetëm qytetin, por çdo kujtesë historike dhe bukurie arkitekturiale. Pa e zgjatur,...

Neranxi: “Goro preu në besë himarjotët, pakt me mafiozët që të na dëbojnë”

Himara kohët e fundit është kthyer në qendër të vemendjes për problemin e pronave ku ju shohim si protagonist. Mund të na thoni diçka...

Flisni o politikanë tradhtarë të Maqedonisë, po ju rrihen dhe vriten djemtë!

“Te nderuar bashkekombas! Vellezer Shqiptare! Mbreme ne sheshin “Makedonia” ne Shkupin e trimave, kriminelet te drejtuar nga falangat shteterore sulmojne femije dhe gra te...

Berisha: Ja tre zyrtarët e Policisë që drejtojnë trafikun e drogës drejt Italisë!

Ish-kryeministri Berisha ka postuar në “Facebook” një sms të të ashtuquajturit ‘qytetari dixhital’, i cili denoncon nëndrejtorin e Policisë Kufitare të Durrësit për trafik...

Shpëtim Saraçi: Zoti, mrekullia që më risolli në jetë!

Shpetim Saraci mori goditjen më të fortë të ishemisë celebrale. U përball, sa hap e mbyll sytë, me rrezikun më të madh, vdekjen e...