Home 2016 August 14

Daily Archives: 14 August, 2016

Anika Dokle: “Mjaft me kete “qente le te lehin”, o koka e (kar)vanit!

Vajza e deputetit socialist Namik Dokles, mjekja e njohur Anika Dokle ka sulmuar ashpër e me gjuhe dy kuptimshmr kryeministrin Edi Rama. Znj Dokle...

Berisha: Vdekja e emigrantit shqiptar duhet zbardhur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vdekjen e emigrantit shqiptar në Greqi, Pëllumb Marinkolaj. Sipas ish-kreut të qeverisë është horror të mendosh atë që po...

LGBT sulmon Ramën: E majta s’ka b*le në Shqipëri

“E majta në Shqipëri nuk ka bole”. Është kjo deklarata e Kristi Pinderit, një aktivisti të të drejtave të komunitetit LGBT në Shqipëri. Me...

Foto te nxehta/Eliza Dushku skena të nxehta duke bërë seks ne film

Aktorja shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku tashmë ka shumë vite karrierë në industrinë më të madhe të filmit në botë. Mirëpo asnjëherë ajo nuk kishte...

Raporti sekret/Oficerët e policisë aksionerë me 30% në parcelat e hashashit

Një raport sekret i agjencive ligjzbatuese në Shqipëri ka listuar plot 363 zona, në të cilat kultivohet kanabisi. Dokumenti që disponon Vizion +, është hartuar...

Protestë në Himarë, Neranxi: Edi Rama po ndez vatra armiqësish!

Në këto momente në Himarë po mbahet protesta e paralajmëruar nga komunitetit himarjot për çështjen e pronave. Organizatori i kësaj proteste, biznesmeni Nikollaq Neranxi...

Miliarderi grek takon Ramën? Jahti ankorohet pranë vilës në Dhërmi

Një jaht super-luksoz është ankoruar ditën e sotme në ujërat pranë vilës qeveritare në Dhërmi, ku po kalon pushimet kryeministri Edi Rama. Po i njëjti...

Neranxi: Protestën në Himarë e organizoj unë dhe jo Geixhi!

Sot në Himarë është duke u organizuar një protestë e komunitetit himarjot për çështjen e pronave. Organizatori i kësaj proteste, biznesmeni Nikollaq Neranxi, por ne...

Qeveria Rama-Meta do zhgenjeje enderrimtaret per poste ministrore!

Nga Artur Zheji Me sa duket ka një armëpushim real ndërmjet Ilir Metës dhe Edi Ramës. Që do të thotë se kjo qeveri aktuale, si edhe...