Home 2016 August 17

Daily Archives: 17 August, 2016

Vizita e dytë e Ramës në Beograd, zbulohet data e takimit me Vuçiç

Një takim i përbashkët i qeverisë së Serbisë dhe asaj të Shqipërisë, në praninë e përfaqësuesve politik të shqiptarëve të Kosovës, pritet të mbahet...

Përveç bisedimeve me Vuçiç, Rama do shkojë në Serbi edhe për punë private?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do ta vizitojë Beograd më 13 tetor kur dhe do të promovohet libri i tij Kurban në gjuhën serbe. Rama...

Berisha: Rama po taton edhe blerjet online të blera dy muaj më parë

Ish-­kryeministri Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama dhe ministrin e Financave, Arben Ahmetaj se i kanë dhënë ligjit për blerjet online fuqi prapavepruese. Sipas Berishës, në...

Dasma perballet me sherr masiv me thika në Fier, 3 të plagosur!

Një dasmë në Fier ka përfunduar në një sherr masiv me thika. Sipas policisë lokale rreth orës 17:20 të së mërkurës në lokalin e...

Rrëmbeu 21 vjeçaren në Elbasan për ta shfrytëzuar. Ja ci ndodh…

Një 36 ­vjeçar është dënuar me 11 vjet burg nga Gjykata për Krimet e Rënda si autor i trafikimit të një 21 ­vjeçareje, nga...

Shperthen Neritan Sejamini kunder hipokrizise dhe injorances te shoqerise

Ne kemi braktisur në masë apo përpiqemi çdo ditë të gjejmë mundësi për ta braktisur atdheun tonë “të dashur” për ndonjë “atdhe” më të...

Ja disa prej djemve te prinderve dikur te “varfer” si te gjithe, sot pasanikë...

Pasi shkruam për bukuroshet e pasura tashmë i erdhi radha djemve. (shenim i perqasje.com: nuk jane te gjithe qe duhet te ishin. Në Tiranë njihen...

Artan Fuga: Ja cfarë duhet të përmbajë programi elektoral i kryetarit bashkise në Dibër?

Nga Artan Fuga Partitë kryesore kanë shpallur tashmë kandidatët për kryetar bashkie në Dibër. Duken kandidatura të mira. Unë personalisht njoh zotin Sherefedin Shehu, që e...

Mbi autorësinë e krimit ndaj stadiumit Qemal Stafa, ne krye Edi Rama

Nga Fatos Lubonja Që të kryesh një akt kriminal si shkatërrimi i stadiumin Qemal Stafa, pjesë integrale e Ansamblit të Bozios, i mbrojtur edhe me...

Ka edhe keshtu! Gruaja e moshuar: 16 vite në kërkim të djalit!

Sose Djegësina, 82-vjecare jeton vetëm në një prej pallateve të Oblikës, në zonën e Anës së Malit, dhe prej 16 vjetësh kërkon të birin...