Home 2016 August 25

Daily Archives: 25 August, 2016

Mediat e nënshtruara ndaj Erion Velisë

Nga Armand Shkullaku Si asnjëherë më parë, mediat kryesore në vend kanë fshirë nga faqet dhe ekranet e tyre një raportim të rrjetit të gazetarisë...

Apel per lojerat e Durresit qe marrin jete te rinjsh si Enea!

Nga Ana Argi Ky djale vetem 18 vjec u percoll vetem para pak ditesh per ne banesen e fundit. Quhet Enea Hasani. Ishte nje nga...

Ministri i Jashtëm serb kundër Era Istrefit, e përmend në OKB

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç, sot në mbledhjen e Këshllit të Sigurimit, ka përmendur gjendjen e Kishës e cila ndodhet në objektin...

Predikonin moral dhe seksin mekat, kapen duke bërë seks në veturë!

Dy predikues islamistë maroken, Moulay Omar Benhammad e Fatima Nejjar, drejtues të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në Marok, janë zbuluar ndërsa bënin seks...

Petrit Vasili: Jemi ne koherence me PS!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka folur rreth ndryshimeve ne qeveri. Në një intervistë për Ora News, Vasili...

Qeveri teknike, Meta President, Zgjedhje të parakohshme apo Opozita në plazh?

Nga Kreshnik Spahiu* Për më shumë se 48 orë në media nuk shikon asnjë lajm. Pas ditëve të stuhishme të debetit mbi reformën në drejtësi,...

Shenjtërimi i Nënë Terezës me 4 Shtator në New York

Nga Kozeta Turishta Ky event është nën kujdesin e veçantë të ansamblistit z. Mark Gjonaj në bashkëpunim me organizatat e tjera të komunitetit shqiptar. Shenjtërimi i...

Dibra do deshmoje, nese reforma ne drejtesi vlen, apo vota ka ‘dhjere’ çdo reforme...

Nga Nard Ndoka Edhe pak dite dibranet do votojne per te parin e tyre, nje votim ndryshe nga çdo votim tjeter ne keto vite te...

Inteligjenca amerikane: Ja lufta e re në Ballkan

Sërish Ballkani është në qendër të vëmendjes botërore. Pas një periudhe të qetë, tensionet janë shtuar ndjeshëm në rajon. Agjencia e inteligjencës amerikane, Stratfor, thekson...

Kosovarët ikin, vijnë turqit!

Shumë qytetarë të Kosovës vazhdojnë të ikin nga vendi për shkak të kushteve jo të mira të jetës dhe mos zhvillimit. Derisa një pjesë...