Home 2016 August 26

Daily Archives: 26 August, 2016

“Shëndetësia falas”, Mjeku: Më vjen keq, por nuk kemi serum

”Kur një urgjencë nuk ka as serum, për çfarë dreqin qëndron hapur!? Çfarë funksioni mund të kryejë? Me çfarë mund t’ju gjendet për ndihmë...

Sizmiologu: Etja për fitim e ndërtuesve, na rrezikon në rast tërmeti

Sizmiologu, Llambro Dumi deklaroi se edhe Shqipëria rrezikon të goditet nga tërmete të të njëjtës shkallë që goditi mëngjesin e djeshëm Italinë. “Jemi të...

Kater italianeve u digjet makina qe kishin marre me qira nga Cipa’s Tours

Kater shtetas italiane kane përjetuar tmerr kur makina qe kishin marre me qira ne Shqipëri i mori flake papritur. Ngjarja ka ndodhur ne Porto Palermo...

Sovraniteti i Kosovës nuk dhurohet, por fitohet!

Nga Fadil Maloku 1.Vendimarrja e pavarur (nga përvojat kolonialiste!), e pandikuar dhe kompetente e institucioneve të një vendi, apo një shteti, janë mënyra më efikase,...

Tentohet të vritet Kancelarja Angela Merkel

Policia çeke njoftoi se ka arrestuar një person, që dyshohet se ka tentuar të vriste Kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel. Sipas mediave ndërkombëtare, një person...

Ju që do të hyni në universitete, s’është fundi i botës se zgjodhët derr...

O ju nxënës që mbaruat maturën! Urime dhe udhëtim të mbarë në rrugët dhe dyert e sallat e universiteteve për të kërkuar dijen që...

Akademite politike dhe mjerimi i filozofise politike! Nga i marrin financimet?!

Nga Elmaz Sherifi Disa parti bejne shume zhurme per takimet rinore, konkurset per lidership, "shkollat plazh" e tjera forma qe joshin rinine studentore e gjimnaziste...

Ina Rama,Sokol Berberi dhe Gent Ibrahimi, cili shkon drejt Strasburgut?

Ish-kryeprokurorja Ina Rama, anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Sokol Berberi dhe juristi Gent Ibrahimi janë përzgjedhur si kandidatë për t’u zgjedhur gjyqtar i Shqipërisë në...

Rama u ripremton dibranëve premtimin për Rrugën e Arbërit por mandatit të tij po...

Reagim i Grupit të Lobimit në lidhje me komentin e Edi Ramës për Rrugën e Arbërit në prezantimin në Peshkopi të kandidatit socialist për...

Pse nuk ka monitorim ndërkombëtar në Dibër? Ku janë Lu dhe Vlahutin?!

Denoncimet e mediave janë të pakundërshtueshme. Janë botuar foto dhe ka dëshmi për persona të inkriminuar, që janë kthyer në Dibër për fushatë. Dhe...