Home 2016 August 30

Daily Archives: 30 August, 2016

Ja si i duket nje biznesmeni shqiptaro norvegjez ajo qe nuk na ben pershtypje...

Nga Bujar Zhuri* Sot isha ne nje zyre shteti! Isha ne zemer te Tiranes aty ku frutat e perimet shiteshin bashke me kepucet e cizmet...

Qeveria jep 1.8 milione leke per blerje smartfonesh per Muxhaedinet

Ardhja e muxhahedinëve, apo azilkërkuesve në Shqipëri, e ka gjetur qendrën e pritjes në Babrru të “papërgatitur”. Ministria e Brendshme ka hapur një tender...

I arrestuari për sulmin me bombë ndaj Kuvendit, është zyrtar i lartë i VV’së

Petrit Ademi, njëri prej të arrestuarve për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës ishte punësuar në Komunën e Prishtinës nëntë muaj pasi që Vetëvendosje e...

A mund te kontribuojme, vellazen e motra shkodrane ti kthejme dinjitetin qytetit!?

Nga Romeo Gurakuqi Shumica iken! Kane 25 vite qi e bajne kete udhetim te gezueshem dhe te trishte, njikohesisht. Djemte e vajzat e qytetit tem,...

PENSIONI, POLITIKA…, e AS MISH E AS PESHK?!

Nga Haberet e Mitro Celes Kam 14 vjet që një herë në muaj, paraqitem në sportelin e postës, për të marrë pensionin. Herën e fundit,...

Kreshnik Spahiu mesazh Granit Xhakes

Mesazhi Kreshnikut për Granit Xhakën: Bravo miku im që refuzove përfaqesuesen e tradhëtarëve. Ata nuk janë Kombëtarja jonë sepse Kosova nuk është komb, por...

Përse unë besoj tek e nesërmja?

Nga Arian Galdini ‎Duke qenë se jemi në prag të ceremonisë së Shenjtërimit të Nënë Terezës, ndërsa pyes veten përse unë besoj tek e nesërmja...

Shperthimi i gazetarit: Kaq idjote na dine keta kryeministra?!

Nga Denis Dyrnjaja Dhjetra e Dhjetra shqiptare që paskan ardhur nga jashtë i paskan shkruar kryeministrit se janë ndjerë shumë të impresionuar nga niveli dhe...

A do ta votoje Vettingun Ilir Meta pa opozitën…?

Nga Artur Nura Më 30 gusht, parlamenti pritet të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme për të miratuar ligjin e Vettingut. Drafti i shumë debatuar kaloi...

Kulla: Demarkacioni me Malin e Zi ka nevoje per Marreveshje te re politike.

Ne Kosove ka nje problem themeltar me ceshtjen e demarkacionit dhe pushtetin e nderkombetareve. Se pari problemi ka te beje me nje ndarje juridike perfundimtare...