Home 2016 September 4

Daily Archives: 4 September, 2016

Biri im bëj diçka për shqiptarët e mi!

Nga Ismail Kadare …Me Nënë Terezën, ne shqiptarët, duhet të krenohemi , ajo është e të gjithë botës, nënë e gjithë planetit. Çdo njeri i...

Nënë Tereza e Shenjtë: Një jetë në shërbim të të varfërve te cilët munguan...

Nga Artur Nura Kur ranë kambanat në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan ‘shenjtorja e të varfërve’ në Kalkutë, Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza, u...

Gjergj Elez Alia, Nene Tereza dhe obligimi yne.

Nga Apostol Vaso Shenjterimi i Nene Terezes me kujtoj nje prezantim qe une kam bere perpara disa kohesh, kur kam qene i ftuar nga Ministria...

Ja kush janë vajzat milionere dhe seksi të Shqipërisë

1. Lori Hoxha, Sara Hoxha: Dy motrat simpatike të cilat lakmohen nga të gjithë për stilin në të veshur dhe jetën që bëjnë, janë...

Dhëndri rreh me shkelma vjehrrin e vjehrrën!

Nis hetimi për një 40-vjeçar nga fshati Zhurje i Tiranës. Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë i janë referuar materialet për Ilir Kadri Grami, i...

Nga 10 shtatori, EURALIUS nis trajnimin e gjyqtarëve për antikorrupsionin

Ekspertët e projektit EURALIUS IV “Konsolidimi i Sistemit të Drejtësisë në Shqipëri” financuar nga BE-ja, ka publikuar kalendarin e tij të punës për periudhën...

Artan Fuga: Mbi horrorin Tiranë – Durrës e kthim

Nga Artan Fuga Unë nuk mendoj se ajo është një autostradë sikurse shpesh ca e titullojnë. E mo, more rrugën e Ndroqit apo autostradën? Ajo...

Lutfi Dervishi: Në kujtim të Nënë Terezës, qeveria po shton të varferit

Gazetari Lutfi Dervishi ka “goditur” sërish me satirën në vigjilje të shenjtërimit të “Nënë Terezës”. Duke sulmuar Qeverinë Rama, Dervishi shkruan se simbolika e Nënë...

Ja dy mrekullitë që e shpallën Nënë Terezën Shenjtore

Nënë Tereza shpallet sot “Shenjtore”. Sipas rregullave te Kishesh Katolike mjaftojnë të njihen dy mrekulli dhe një person shpallet i Shenjtë. Dy janë mrekullitë...

Debat maqedonaso shqiptar edhe në kujtim të Nënë Terezës

Kur Papa Françesku do të kanonizojë të dielën Nënë Terezën, heroinën e të varfërve të Kalkutës, ora e krenarisë do të bjerë në Shqipëri...