Home 2016 September 8

Daily Archives: 8 September, 2016

Bregu: Ja çfarë kërkon Komisioni Europian nga Shqipëria

Nga Majlinda Bregu Pas takimit me Komisionerin Hahn, në takimin e 8- të Këshillit të Stabilizim Asocimit. Nga ngritja e tij e deri sot, asnjëherë nuk...

Gruaja e sekserit që kërkonte seks për provimet: Ai s’ka nevoje për femra se...

Edhe pse u transmetuan me zë dhe figurë, momentet kur 63-vjeçari Besim Nasufi, kërkonte para me qëllim që të ndikonte tek pedagogët në Universitetin...

Përplasje Rama – Meta në tenderin e Rrugës së Kombit

Koncesioni i mirëmbajtjes së “Rrugës së Kombit” duket se ka kthyer përplasjet brenda mazhorancës. “Lufta” ka vënë përballë Ministrinë e Transporteve që drejtohet nga...

Ilir Meta: Ja përse u largua Haxhinasto nga qeveria

Kryetari i LSI-së Ilir Meta në studion e emisionit “Top Story” të Sokol Ballës ku ka folur për arsyet që e larguan Edmond Haxhinaston...

Artan Fuga: Qeveria që vret zemra dhe ëndrra të rinjsh

Akademiku dhe publicisti i njohur Artan Fuga ka reaguar sërish sot lidhur me situatën kaotike që është krijuar me maturantët. Përmes një postimi në faqen...

Biçaku: Rasti i fëmijës 11 vjecar nuk është i pari, ka pasur dhe një...

Jorgo Zani ishte në dijeninë time që isha duke raportuar për këtë çështje, një person i identifikuar me probleme mnedore. Një muaj më parë kishte...

Vasili: Ilir Meta vendos këtë javë, a do jetë në koalicion me PD në...

Gazetarja Eni Vasili me anë të një shkrimi në Gazetën Panorama, referuar emisionit të saj ku i ftuar i mbrëmjes ishte Lulzim Basha, bën...

Rama flirton me Mogherinin?

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Bruksel sot dhe menjëherë pas takimeve të rëndësishme që ka patur, shkruan në rrjetet sociale se “Shqipëria meriton...

Te nxjerrim Presheven nga trekendeshi i harreses dhe izolimit

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Keto dite pritet takimi i dy kryeministrave te Shqiperise dhe Serbise, Rama-Vucic. Eshte vazhdimi i nje dialogu te nisur keto...

Ben Blushi: Ja si i ka shpenzuar Edi Rama 1000 ditet e qeverise

Ben Blushi, deputeti “rebel” i PS-së, ka vijuar me dozat  kritikave ndaj qeverisë, për më tepër ndaj kryeministrit Edi Rama. Duke u ndalur te gjendja...