Home 2016 October 2

Daily Archives: 2 October, 2016

Një grusht shteti i dytë në Turqi? Arrestohet vëllai i Fetullah Gulen

Autoritetet turke arrestuan vëllain e Fethulla Gulenit në qytetin e Izmirit. Mediat turke raportojnë se Guttbetin Gulen është arrestuar gjatë ditës së sotme me akuzën...

Dëshmia tronditëse: Saddam Hussein është gjallë dhe po përgatit hakmarrjen!

Saddam Hussein ka vdekur prej 10 vitesh kur u var në mes të Bagdadit, por një gazetar egjiptian pretendon të kundërtën. Anis Aldeghidy (foto 4)...

Profeci të frikshme për fatin e botës, në 4 vitet që do të vijnë?!...

Ju sugjerojmë që ta ruani këtë lajm dhe ta mbani në një vend të sigurt, për të parë se cilat nga këto profeci do...

Zhgënjehet edhe Eni Çobani: Çfarë po ndodh, ku po shkon ky vend?

Eni Çobani është ndjerë jo fort optimiste. Si ndërmjetësuese ajo ka dalluar gjithmonë për një ndjenjë optimizmi që këtë herë na është zbehur. Ajo Ka...

VIDEO/ Rama për plerat i patundur: Mos dëgjoni sharlatanët e medias dhe opozitës

Kryeministri Edi Rama vazhdon me te tijen. Ai ka publikuar një tjetër video si çdo të diel në orën 17.00 ku i është rikthyer...

Spahiu i LSI-së: Na lodhi PS! Duhet një kryeministër nga LSI!

Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu, që kandidon për kryetar përballë Ilir Metës e hapi fushatën e tij elektorale në Peshkopi ku edhe është zgjedhur...

Babezia e pushtetit me taksat e larta dhe nje drite shprese per ta ndalur!

Nikollaq Neranxi, drejtuesi i kompanise "Neranxi" njera nga me te sukseshmet ne Shqiperi njekohesisht Kryetar i Shoqates se Tregtareve, sot duke je referuar lajmit te...

La Polizia ammette l’uso di auto con targhe false

Nei giorni scorsi Lapsi.al ha pubblicato una foto di un vecchio Benz blu, con targa di Lushnja, che circolava in autostrada in pieno giorno...

Leggi le informazioni su come votare per il Referendum Costituzionale del 4 dicembre 2016.

Con Decreto del Presidente della Repubblica del 27 settembre 2016, pubblicato sulla Gazzetta Ufficiale n. 227 del 28 settembre 2016 sono stati convocati per...

Raporti sekret: Policët korrin kanabis, por nuk e djegin!

Raporti sekret për kultivimin e kanabisit në Shqipëri jep të dhëna tronditëse për përfshirjen e policisë në bashkëpunim me trafikantët e drogës. Raporti mendohet...