Home 2016 October 3

Daily Archives: 3 October, 2016

Hetimi i Fondit “Vendlindja Thërret” dhe i “Tre Përqindëshit”, na çojnë në zbulimin e...

InfoPress / Nehat Shaqiri Saim Tahiraj, veprimtar i hershëm i LDK-së në diasporë, dhe bashkëluftëtarë si dhe bashkorganizator i luftës në Kosovë me Sali Çekajn,...

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, ekspertiza mjeko ligjore: Gjaku i ekzaminuar jo i Arditit?!

Ekspertet e mjekesise ligjore perfundojne ekzaminimin biologjik te eskavatorit te Landfillit të Sharrës. Sipas ekspertëve nga marrja me tampon e gjurmeve te gjakut ne koven...

Jemi kundër çdo projekti që eleminon tunelin e Qafë Murrizit

Një këshillë për Kryeministrin dhe Faruk Kabën sa s’është vonë Deklaratë e Grupit të Lobimit 1 Tetor 2016 Pas zgjedhjeve në Dibër, Kryeministri Edi Rama dhe aktorë...

“18.000 eurot”, levizje ne Prokurori edhe për dosjen e përgjuesit në Zyrën e Tahirit

Biznesmeni që filmoi oficerin e Policisë Gjyqësore Fatos Lushi duke marrë 18 mijë euro kërkohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dhënë...

Procedim ndaj mjekut për të dhënat e pacientëve

Procedohet në gjendje të lirë një mjek i cili ka publikuar të dhëna të pacientëve në kundërshtim me urdhërin e mjekut dhe detyrën e...

I helmuan ushqimin, në gjendje të rëndë shëndetësore lideri ISIS

Lideri i ISIS Abu Bakr al-Baghdadi thuhet se është në gjendje të rëndë shëndetësore pasi një vrasës helmoi ushqimin e tij. Ushqimi i përgatitur për...

SHBA ndal komunikimin me Rusinë

I menjëhershëm ka qenë reagimi amerikan pasi Rusia i dha fund marrëveshjes për reduktimin e plutoniumit ushtarak. Departamenti Amerikan i Shtetit lajmëroi se ka...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës-Krenari Kombëtare!

Nga Lisen Bashkurti Ne historine moderne te popullit shqiptar, pavaresia e Kosoves eshte arritja me e madhe. Ne kete arritje rolin themelor e luajti Ushtria...

Mimoza Hafizi: Në PS s’të dëgjon kush; Rama i paaftë

Ajo është një zë mjaft kritik kundër Edi Ramës brenda PS-së, vecanerisht ndaj mënyrës sesi kryeministri e drejton vendin dhe partinë. Deputetja Mimoza Hafizi, e...

Ben Blushi themelon partine e re, ja detajet

Ben Blushi, i cili zyrtarizoi te shtunen largimin nga Partia Socialiste me ane te nje letre te hapur, pritet te themeloje nje parti te...