Home 2016 October 6

Daily Archives: 6 October, 2016

Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Partia çame pjesë e qeverisë shqiptare, ndaj po na sulmojnë

i jashtëm i Greqisë i cilësoi sulme dashakeqe pyetjet e deputetes së opozitës greke në lidhje me Çështjen Çame, marrëveshjen e ujrave dhe...

Putin gati për luftën e tretë Botërore? Evakuimi i 40 milion njerëzve në stërvitje

Vladimir Putin ka ngjallur frikën e një lufte të tretë botërore, ardhur kjo pas urdhërit të evakuim të 40 milion rusëve. Gazeta britanike hedh dritë...

Sarkazma e Sejaminit: Qeveri e modelit sovjetik

Nga Neritan Sejamini Kur një qeveri e shpjegon ekzistencën e saj përmes armikut ajo është shndërruar në regjim. Këtë gjë e ka shprehur aq mirë Solzhenicini...

VEPRIMTARI PËR NËNË TEREZËN NË ATHINË

Shenjtërimi i Nënë Terezës nga selia e shenjtë e Vatikanit ka mbledhur gjatë shtatorit, në Qendrën Kulturore “MELINA”  të Bashkisë së Athinës  përfaqësues nga...

Ngjela vijon sulmin ndaj Berishës duke e quajtur antiamerikan

Nga Spartak Ngjela Në venat politike të Sali Berishës filloi të qarkullojë hapur gjaku antiamerikan hoxhisto-punist. Ishte e pritur: korrupsioni dhe abuzimi mbi popullin tënd, është...

Majlinda Bregu: “Manipulimet e Reformës në Drejtësi”

Deputetja e PD, Majlinda Bregu tha se reforma në drejtësi ka nisur me manipulime. Në përfundim të seancës plenare, në një deklaratë për mediat Bregu,...

Restoranti i një shqiptari në Los Angelos, më i preferuari i yjeve të Hollivudit

Ekziston një aplikacion shumë interesant, të cilin përdoruesit e internetit duhet ta njohin prej kohësh. Quhet “stars sighting” dhe sinjalizon se ku shkojnë njerëzit...

100 mln lekë gjobë biznesit, edhe pse konform rregullave

Presidenti i një kompanie private në qytetin e Kavajës ankohet në emisionin “STOP” për një mega-gjobë 100 milionë lekëshe, që i kanë vënë në...

VIDEO/Shokon dadoja, tërheq zvarrë dhe ulet mbi 4-vjeçarin

Një dado keqtrajton një fëmijë në Kentucky, SHBA. Gruaja, që shihet në videon e kapur nga kamerat e vendosura në shtëpi, tërheq zvarrë në...

Maratona, rrugët që bllokohen të dielën në Tiranë

Bashkia njofton se ditën e dielë do të jenë të bllokuara disa prej akseve kryesore në në kryeqytet, për shkak të zhvillimit të Maratonës...