Home 2016 November 25

Daily Archives: 25 November, 2016

Fatos Lubonja: Si po e manipulon Kadare të shkuarën?

Nga Fatos Lubonja Pasi lexova me vëmendje përgjigjen e autorit të librit “Kadare në Pallatin e ëndrrave” ndaj shkrimit tim “Kadare po fabrikon të shkuarën...

La CDU al Bundestag blocchera’ l’apertura dei negoziati con l’Albania

Sembra che la maggioranza del Parlamento tedesco impedirà l’apertura dei negoziati con l’ Albania da parte dell’UE, nonostante la raccomandazione positiva della Commissione europea. Il...

Meksi spiega: i file dei Servizi Segreti sono stati distrutti in massa

Da Exit.al Il problema di lustrazione e l’apertura dei file dei Servizi Segreti (cosiddetto Sigurimi) è stato uno dei principali problemi che abbiamo incontrato dal...

Sejdarasi i ben me dije Erion Veliaj situaten e autobuzeve ne Tirane…

Ekonomisti dhe gazetari Bardhi Sejdarasi sot ne profilin e tij FB shkruan per situaten aspak te ligjshme dhe komode te trasnportit urban ne kryeqytet....

Trondit 17-vjeçarja nga Vlora: Do bashkohem me ISIS. Zbardhen mesazhet!

Adoleshentët janë personat që për shkak të moshës që kanë bëjnë edhe çmendurira nga më të çuditshmet. Rasti i fundit vjen nga Vlora, një...

Arnida Çapi: Unë, “avokatja seksi”

Nga Arnida Çapi Të jesh tërheqës seksualisht. Çdo specie evoluon në drejtim të së bukurës dhe në drejtim të aftësimit intelektual. Dhe të gjithë përpiqen për...

Në Austri fieraku, trafikant i rrezikshëm i drogës i lidhur me talebanët

Një shqiptar, ndër më të kërkuarit në Itali u arrestua në Korneuburg, në veri të Vjenës nga policia austriake, ndërsa ishte vetëm në një...

Italia “mbyll” call center-at: Rrezikohen 25 mijë vende pune në Shqipëri!

Në 6 dhjetor pritet që Senati Italian të miratojë një ligj, që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor jo...

Po vjen fundjava e shirave te rrembyeshem

Duket se duke nisur nga nesër moti do të jetë me reshje shiu dhe temperaturat do të vijnë duke u ulur. E njëjta situatë...

Settimana della Cucina italiana nel Mondo (21-27 novembre)

 Si è tenuto ieri “AperITAste”, evento che l’Ambasciata d’Italia a Tirana ha organizzato in occasione della Settimana della Cucina italiana nel Mondo (21-27 novembre)....