Home 2016 December 3

Daily Archives: 3 December, 2016

Jemi nje shoqeri qe pjell krim ne cdo qelize te saj!?

Nga Arben Abazaj TE FALA NGA HESHTJA! Ne nje shoqeri qe eshte dhunuar aq shume saqe sot nuk ka me fuqi as te ngrere ze,...

Fqinjët: Burri e hodhi Lilianën nga dritarja e banjës

Duket se 42-vjeçarja Liliana Ruko humbi jetën në mënyrë tragjike pasi bashkëshorti i saj dyshohet se e hodhi nga dritarja e katit të kjatërt...

Pse Meta e mënjanoi Haxhinaston edhe nga drejtimi i LSI-së?

Një ditë më parë kryetari i LSI-së, Ilir Meta në mbledhjen e Kryesisë tha se do t’i propozojë Konventës Kombëtare Zgjedhore katër kandidatura për...

Zheji: Rama çon Mirelën në San Petersburg dhe i shkel syrin Moskës?

Nga Artur Zheji Marrëzia duket se po del nga korniza e llogjikës së gjërave në Shqipëri. Ndërkohë që kryeministri bëri një deklaratë të pafajshme dhe...

Ka ndërruar jetë gazetari Andrea Stefani!

Gazetari dhe analisti i njohur Andrea Stefani është ndare sot nga jeta  ne një spital në Rome, pas një sëmundje të rëndë. Andrea vuante nga...

Apeli i mësueses së sëmurë: Dua të blej një vdekje të ëmbël. Ja cfarë...

Ilirjeta Lena, mësuesja e shkollës “Petro Nini Luarasi” në Ersekë, vuan nga një sëmundje e rëndë. Në një postim në FB ajo ka sqaruar...

Parimet trashegimore konvertuar ne pragmatiste…

Nga Enriko Ceko Problemi me i madh i Shqiptareve eshte se kane harruar tre keshilla te shkelqyera qe na i kane lene trashegim te paret...

Obama, trattare marijuana come sigarette o alcol

L'uso della marijuana dovrebbe essere essere trattato come quello delle sigarette o dell'alcol: parola di Barack Obama, che nell'ultima intervista rilasciata a Rolling Stone...

Dalin përgjimet për pedagogët/ Babai-vajzës: Ik e jepu ‘veglën’!

Zbardhen përgjimet mes sekserëve, pedagogëve dhe një studenteje, që jepte para kundrejt marrjes së një note kaluese në universitetin e Shkodrës. pedagoget Studentja Brunilda Alushi ka...

Ilir Meta 45 minuta analizë opozitare për situatën politike te Shqipërisë. Asnjë fjale për...

Pavarësisht se është pjesë e qeverisjes në koalicion me Partinë Socialiste, dukshëm në fjalën e tij, Kryetari i Lsi dhe Kuvendit të Shqipërisë, Ilir...