Home 2016 December 22

Daily Archives: 22 December, 2016

Mithat Havari konfirmon Berishen per Agron Sojatin

Nga Mithat Havari Degjova Sali Berishen tani live ne parlament i cili akuzoi kryeministrin se ka emeruar prane kabinetit te tij keshilltar per sigurin dhe...

Çashku sindromi Stokolmit dhe Hubrisit!

NgA Ilir Demalia Lexova një intervistë të regjizorit Kujtim Çashku në gazetën Panorama të dates 20 Dhjetor 2016 ku flet për ngjarjet e Dhjetorit dhe...

Vettingu, deklarata e BE: Do mbështesim një procesi vetingu tërësor dhe të besueshëm, duke...

Bashkimi Evropian i kushton vëmendje të veçantë vendimit të sotëm të Gjykatës Kushtetuese për shpalljen e ligjit të vetingut në përputhje me kushtetutën e...

Vetting-un, reagon ambasada e SHBA: Partitë politike ta respektojnë!

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të mos bllokuar ligjin e Vetting-ut, duke rrëzuar kështu kërkesën e PD-së, ka reaguar Ambasada Amerikane në Tiranë. Përmes...

Gazetarja Halili meshë për Klejdin e ikur para kohe!

Gazetarja e njohur Erenestina Haili e cila me ikjen e parakohshme te te birit te saj nga jeta, te cilin e quante drite syri,...

Braçe me kunja për paratë e shpenzuara nga Kodheli?

Erion Braçe ka nxjerrë sot një foto të Mimi Kodhelit duke u lutur, ndërsa në Kuvend flet kardinali Erenest Troshani. Braçe e shoqëron foton...

Plumba në kokë dhe në gjoks emigrantit shqiptar në Athinë

Një emigrant shqiptar është vrarë në Athinë, në vendin e quajtur “Luca” në periferi të kryeqytetit grek. Viktima është identifikuar si Kosta Pojani nga Berati,...

HYSA

Nga Agim Xhafka Eshtë fqinji im. Banon tek shkalla tjetër e pallatit. Por ballkonet tona shohin njëra-tjetrën. Na ndodhte shpesh të dilnim në të njëjtën...

VIDEO /Plaka rreh plakun në mes të Tiranës

Në Shqipëri rastet më të shumta të denoncimit të llojit të dhunës është dhuna e ushtruar nga meshkujt ndaj femrave. Por videoja e mëposhtme...

Parashikimet sipas Nostradamus për vitin 2017, si do të jetë ky vit që po...

Megjithëse jo gjithmonë kanë rezultuar të vërteta, profecitë e Nostradamus janë shumë të njohura pothuajse në të gjithë njerëzimin, kjo për arsyen se ka...