Monthly Archives: January 2017

Modelli economici ed investimenti esteri in particolar modo quelli italiani. Proposta di un impegno...

Artur Nura – Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale a cui propongo per la rubrica Albania italofona un’ intervista Florjan Salaj, presidente...

L’hotel Rigopiano spazzato via, ricerche senza sosta. Due morti, trenta dispersi

Da Ansa.it All'Hotel "Rigopiano" a Farindola sul Gran Sasso, spazzato via da una slavina di immense proporzioni, i soccorritori hanno lavorato per tutta la notte, in...

OSBE-ja “zgjohet” ndaj sorollatjeve socialiste për reformën zgjedhore!

Nga Denion Mejdani Ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, z Borchardt, në një intervistë të kohës së fundit deklaroi që është shumë vonë për një...

Manjani: Kundërshtarët e Trump do ta kenë pisk! “Thumbon” kryeministrin Rama…?

Ministri i Drejtesise Ylli Manjani shkruan sot ne Facebook se kundershtaret e Donald Trump nga sot qe ai zyrtarizohet si Presdient i SHBA-ve, do...

Ekspertët: Konflikti me Serbinë mund të përshkallëzohet

Ekspertët kosovarë të sigurisë nuk e përjashtojnë mundësinë e eskalimit të situatës së sigurisë në vend. Sipas tyre, rreziku është edhe më evident kur...

Arrestohet autori i vrasjes së trefishtë në plazhin e Vlorës

Forcat RENEA në bashkëpunim me policinë dhe prokurorinë e Vlorës kanë arrestuar autorin e vrasjes së trefishtë të ndodhur më 28 korrik të vitit...

Trump vendime ekzekutive që në ditën e parë në Shtëpinë e Bardhë

Disa minuta para nje shfaqje me fishekzjarrë në qiellin e Uashingtonit, zoti Trump premtoi të punojë intensivisht për të bashkuar vendin dhe “për ta...

Ahmeti takon Zaevin, Gruevski: Soros nxit shqiptarët kundër maqedonasve

Një ditë pas takimit me kreun e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, Ali Ahmeti u takua këtë të enjte me liderin e social-demokratëve, Zoran Zaev. Dy krerët...

Horoskopi, 20 janar 2017

Dashi Do t’ju jepen disa udhëzime nga një eprori juaj për të kryer më saktë punën tuaj. Në dashuri mos harroni një përvjetor të rëndësishëm. Demi Do...

“LA STAMPA” – Dy bibla, pak VIP dhe populli i tij. Trampi merr çelësat...

Kur vijnë të famshmit? Aq më mirë. Përurimi do të jetë popullor, pasi atë e duan zgjedhësit. Epoka e Donald Trampit fillon sot në mesditë sipas orës...