Home 2017 January 10

Daily Archives: 10 January, 2017

Autoriteti i dosjeve të Sigurimit të Sigurimit të Shtetit me pyetesore feminore

Nga Kastriot Dervishi Autoriteti i dosjeve të Sigurimit të Sigurimit të Shtetit, i ngritur (për pjesën e arkivit të institucionit) në shkelje të neneve 1,...

Kosova nuk ka nevojë për parti të re politike, por, gjithqysh për një lëvizje...

Nga Fadil maloku 1. Kosova si një shtet (“sui generis”)i ri që gjendet ende në një proces të vetëkërkimit, verifikimit, vetëdëshmimit dhe organizimit të jetës...

Njeriu që qesh…

Nga Blerta Haxhiaj Natyra sikurse mendja nuk e duron zbrazëtirën, ajo e mbush atë me dashuri ndërsa mendja shpeshherë përdore si qëllim urrejtjen sepse urrejtja...

“B92” – Shqipëria dhe Serbia të lidhin marrëveshje bashkëpunimi ushtarak

Veran Matiç, kryeredaktor i radios serbe B92 dhe Kryetari i Bordit të Drejtorëve të B92, është i mendimit se Shqipëria dhe Serbia kanë hyrë...

Ahmeti: Maqedonia në zgjedhje nëse nuk pranohen kushtet e shqiptarëve

Shqiptarët janë më të bashkuar së kurrë në platformën e tyre për partitë maqedonase. Ali Ahmeti deklaron se nëse nuk pranohet platforma e përbashkët,...

Corriere.it: 100 vjet pas arkitektit të parë Italian të Tiranës Brasini, një tjetër Italian...

Në fund të fundit, asgjë nuk është e rastësishme. Kështu e fillon artikullin në “corriere.it” gazetari me origjinë shqiptare Leonard Berberi duke iu referuar...

Tmerr/ Veriu i izoluar nga dëbora, shihni si transportohet i sëmuri në spital

Një 60-vjeçar nga Puka është transportuar me krahë për në spital, pasi kishte probleme shëndetësore. Ngjarja ndodhi në fshatin Buhot në njësinë administrative Rrapë....

A do të ndryshojë rendi botëror me Presidentin Trump?

Nga Kasem Seferi Globalizimi jo vetëm funksionon por është i domosdoshëm në qoftë se vendet e botës aspirojnë ta zgjerojnë prosperitetin dhe lirinë e tyre...

Ilir Kerni: Në 2013 besova si fëmijë dhe ishte ndjenjë e bukur. Tani po...

Ish- drejtori i TKOB, Ilir Kerni, ka thyer heshjen, pas një periudhe 6-mujore, pas dorëheqjes së tij: “Tani për tani vazhdoj të shijoj ndjenjën...

20 fakte…Seksi është më i bukur sesa kremrat e shtrenjta kundër rrudhave.

1. Dashuria e mjaftueshme do të bëjë që femrat të duken në formë të mirë dhe me pamje të shkëlqyeshme. Shkaku kryesor i cili...