Home 2017 January 24

Daily Archives: 24 January, 2017

Historia e dhimbshme djalit të Ajnshtajnit, e vetmja gjë që gjeniu nuk zgjidhi dot...

Një libër i Laurent Seksik rindërton dramën e Eduardit: një jetë e kaluar në klinikë, i braktisur nga babai Albert Ajnshtajn, përveç të qenit...

Nikoliç përsërit kërcënimet me luftë, gati të dërgojmë ushtrinë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, i cili ka dalë nga takimi me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, për t’i...

Bomba e Hahn: Fusni ne burg politikanet e larte per tu integruar ne BE

Shqipëria dhe vendet e tjera kandidate për anëtarësimin në BE duhet të dëshmojnë me veprime konkrete zbatimin e reformës në drejtësi dhe ndëshkimin e...

Banka e Shqipërisë dhe përqindja e këmbimit

Nga Kasem Seferi Rruga më direkte për të kuptuar një fushë komplekse që e studjon shkenca ekonomike është njohja e përqindjes reale të këmbimit e...

Enver Hoxha më 1952: Nexhmija vetëm një herë ka qenë fashiste

Nga Kastriot Dervishi Sot po publikoj një dokument tjetër që provon se Nexhmije Xhunglini ka qenë anëtare e Partisë Fashiste në vitet 1941-1942. Kur publikova...

HEBRENJTË NË SHQIPËRI: Vështrime të kryqëzuara

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) në bashkëpunim me LUISS dhe Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë do të organizojë më 27 Janar 2017, në ditën e Përkujtimit...

Conclusa la missione in Albania del Sottosegretario di Stato agli Esteri, On. Amendola

Il Sottosegretario agli Affari Esteri, On. Vincenzo Amendola, ha concluso oggi la sua missione a Tirana, dove ieri ha presieduto la riunione degli Ambasciatori...

Jap Akademikun per 7 ushtaret!

Nga Arian Galdini Edhe ne qofshin lutur te paret tane per ne qe te jetojme ne kohe interesante, nuk do te na ishte plotesuar dot...

Për një Standard të Lartë Profesional në Këshillin Kombëtar të Urdhrit të Psikologut

Për herë të parë në vendin tonë është krijuar Urdhri I Psikologut. Për herë të parë veprimtaria e psikologëve do të jetë e kontrolluar...

“Hajnat e dreqit, na shkatërruat”, Rama debaton ashpër me një komentues

Kryeministri Rama ka debatuar ashpër në Faqen e tij në Facebook me një komentues. Pas postimit të videos ku Rama zotohej për rilindjen e...