Home 2017 January 28

Daily Archives: 28 January, 2017

LAJM I FUNDIT / SHKUP: Ziadin Sela dhe Kreshnik Spahiu binjakëzojnë Aleancat

LAJM I FUNDIT / SHKUP: Ziadin Sela dhe Kreshnik Spahiu binjakëzojnë dy Aleancat KuqeZi & Shqiptare. Qindra aktivistë kuqezi i bashkohen në Maqedoni Aleancës....

“Lufta“ e politikave tatimore në Shqipëri dhe zgjedhjet 2017

Nga Kasem Seferi Tatimet dhe taksat në Shqipëri janë kombëtare dhe vendore. Në tatimet dhe taksat kombëtare përfshihen: tatimi mbi vlerën e shtuar (TVSH); tatimi...

Kur amerikanët, ende na duan!

Nga Azem Parllaku Në botën e sotme garanci e madhe për shtetet e vogla siç është Kosova, përbën vetëm NATO, e cila si një fuqi...

BDI mbledh kryesinë. Si do jetë qeveria?

Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbledhur këtë të shtunë kryesinë në Tetovë për një vendim final mbi formimin e qeverisë së re te Maqedonisë. Anëtarët...

Thaçi i telefonon Vuçiç, bën paqe me kryeministrin serb

Hashim Thaçi gati sa nuk e shpalli gjendjen e luftës me Serbinë, vetëm një javë më parë, ndërsa, tash flet për normalizimin të raporteve...

Dosja e Balilit, Berisha zbulon intrigat e Ramës kundër Metës

Ish-kryeministri Berisha nuk ka qëndruar i heshtur për zhvillimet e fundit brenda koalicionit qeveritar. Përmes një postimi të gjatë në faqen e tij në...

Shperthen Aleati i Lulzim Bashes, Arian Galdini: Aleanca e Qelbesirave eshte bere Bashkeqeverisje qensh.

Me nje status ne facebook, Kryetari i LDE Arian Galdini ka shperthyer lidhur me situaten e fundit te krijuar ne gjirin e Shumices Qeverisese....

Sekretari Mattis, si duhet lexuar.

Nga Azem Parllaku Në botën e sotme garanci e madhe për shtetet e vogla siç është Kosova, përbën vetëm NATO, e cila si një fuqi...

PD: Pronarët e dyqaneve të vjetra nxjerrin zbuluar pazaret e Veliajt

Pronarët e dyqaneve të vjetra tek Pazari i ri në Tiranë zbuluan sot planin klientelist të Erion Veliajt për të shembur dyqanet monument kulture...

Tirana, weekend nella stravagante capitale d’Albania

Da Alessandra Madella Dopo il difficile passato di un regime che ha deturpato notevolmente le città, oltre ad aver creato un grosso danno economico e sociale,...