Home 2017 January 29

Daily Archives: 29 January, 2017

Ylli Manjani refuzon doreheqjen!?

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka qenë sot në mbrëmje në qendër të lajmeve mbi një dorëheqje të mundshme. Dorëheqja ishte njoftuar nga disa...

Krijohet parti e re politike – Aleanca Popullore per Drejtesi.

Dje me daten 28 Janar 2017, ne Tirane u shpall krijimi i forces me te re politike ne Shqiperi- Aleanca Popullore per Drejtesi. Me...

Shqiptaret e Maqedonise shuplake Tiranes Zyrtare.

Nga Kreshnik Collaku* Shqiptaret e Bashkuar ne Maqedoni arrijne te Imponojne Platformen Shqiptare. Gjuha Shqipe gjuhe zyrtare ne Maqedoni. Vendimi i shqiptareve ne Maqedoni eshte nje...

Na lodhët!

Nga Zamira Cavo Na lodhët! Ia arritët qëllimit: Na lodhët! 25 vjet që bëni sikur po vriteni me njëri tjetrin, 25 që e mashtruat popullin...

Gruevski pranon paketën shqiptare, koalicioni qeverisës mes VMRO dhe BDI-së shpallet sot

Maqedonia pritet që të krijojë qeverinë e saj të re me arritjen e marrëveshjes mes VMRO-së së Gruevskit dhe BDI-së së Ali Ahmetit. Burime...

“Dokumenti/ Vjehrri i Endri Fugës, torturues i të rinjve në diktaturë”

Një dokument i publikuar nga Drejtuesi i departamentit të Mjedisit në PD, Abi Malltezi, tregon një rast të fillimit të çështjes ndaj një të...

Flori Dardha zbulon fustanin e saj të nusërisë

Dasma ishte e vetmja ëndërr e parealizuar për gazetaren e njohur Fiori Dardha. Edhe këtë ëndërr, më në fund, do ta vërë në jetë...

Fillon flirti PD-PS? Ja çfarë thotë Cara me Saimir Tahirin në Kuvend

Gjatë seancës së të enjtes në Kuvend, ministri Ditmir Bushati ka shkëmbyer disa replika me deputetin demokrat, Igli Cara. Sipas News 24, Bushati e ka...

Del ligji, burg për tradhetinë! Woau! Mendimi juaj?

Miratohet ligji që parashikon burgim deri në tre vjet për ata që tradhtojnë partnerin e tyre. Direktiva Gjyqësore është pjesë e planit "Fake Family",...

Metropoliti Malazez, “sulmon” nga Shkodra: Ushtaret Malazez ju mbrojten !

Kërcënimi i Amfilohije Radoviç që provokon për të disatën herë brenda kufijve shqiptar shkon edhe më tutje duke thënë se 8 mijë ushtarët malazez...