Home 2017 March 13

Daily Archives: 13 March, 2017

PRANVERA E FRANKOFONISË 2017 Nga 13 deri më 28 mars

Tema e zgjedhur nga Instituti francez për edicionin 2017 të dispozitivit « Thuamë dhjetë fjalë … mbi web-in », Numeriku na imponohet: në ekonomi me zhvillimin...

Debat mbi nje artikull në lidhje me koncertin e fundit të orkestrës së RTSH

Nga Ina Kosturi Është diskutuar shpesh për kritikën e munguar, për rolin e saj dhe domosdoshmërinë në mjedisin muzikor shqiptar. Ashtu si shfaqjet, debutimet ,...

Qytete të shndërruara nga reforma administrative

Nga Eglantina Alliaj Nga projekti në projekt! Kështu do të shprehej për gazetarët, kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, i cili na bëri të...

Histori me Candy Crush. Ku qëndron problemi këtu?!

Nga Jeta Tocila Shkurti Më kishte ndodhur disa herë të nervozohesha me mikeshën time gjatë gjerbjes së kafes së përditshme. Shpeshherë ajo përqëndrohej e merrej...

Rëndësia e leksioneve të hapura për arsimin e lartë.

Nga Dr. Enriko Ceko Leksioni i hapur është një veprimtari nëpërmjet së cilës përcillen në publik një a disa ide, pikëpamje, përvoja, etj. Leksionet e...

Nebil Cika djalit te Enver Hoxhes: Qen bir qeni !

Nga Nebil Çika E dashur Keda ! Lexova debatin tënd fisnik me Ilir Hoxhën , te birin harbut të kriminelit më të madh qe ka nxjerrë...

Manjani për ministrat e rinj: E shkuara nuk mund të drejtojë të ardhmen

Ish –ministri i drejtësisë ka reaguar pas publikimit të emrave të 4 ministrave të rinj nga kryeministri Rama. Ai shkruan në rrjetet sociale se...

Mbyllet Komisioni për CEZ, Balla: Berisha përgjegjës për dëmin 450 milionë euro

Komisioni për Privatizimin e CEZ mbyll hetimet duke vlerësuar se privatizimi pa inventarizim dhe ulja qëllimisht e vlerës së aseteve ka shkaktuar një dëm...

KUR TË JESH GJYSH

Nga Jonida Salku Në xhepin më të vogël të fshehtë në portofol, do të vdesë me ty e plakur ajo fotografi, do të jetojë përtej vdekjes një...

Ja emrat e 4 ministrave të rinj te qeverise Rama

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste të mbajtur sot në selinë rozë. Në përfundim të saj, kryeministri Rama tha se Fatmir Xhafa do...