Home 2017 May 15

Daily Archives: 15 May, 2017

Notizie Geopolitiche menziona la rivista “Perqasje”. SOLIDARIETÀ ISLAMICA E LA FORZA DEL MULTICULTURALISMO.

di Domenico Letizia – Giornate entusiasmanti e intense per la sorridente e vivace Repubblica del Caucaso dell’Azerbaigian. Nelle ultime ore un interessante contributo dell’analista politico...

Zbret me helikopter në Shkodër për të sulmuar një grua…

Nga Mimoza Hajdarmataj Vajmedet o Edi Rama. Zbret me helikopter në Shkodër për të sulmuar një grua… Më erdhi neveri sot teksa ndoqa pak live, kryeministrin (...

Basha – Rames: Palo burrë, cmon gratë që i nënshtrohen, që i fyen, që...

Nga Lulzim Basha Cdo i ri, kur thirret në një takim nga kryeministri i vendit, me të drejtë pret të dëgjojë ide, argumenta, vizione, projekte...

Voltana Ademi i përgjigjet Ramës me VIDEO

Përmes një status në Facebook, Voltana Ademi shkruan se është Kryeministri Rama që bllokon çdo projekt të Bashkisë, ndërsa shton se Shkodra do të...

Walker: Kam një projekt për unifikimin e shqiptarëve

Ish-Ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker tha se kish ardhur në Kosovë aq shpesh që prej përfundimit të luftës me të...

Vdes gazetari i njohur shqiptar, porosia e fundit për kolegët

Pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta gazetari i njohur, profesori i universitet Ganimet Klaiqi. I ndjeri ka punuar prej vitesh në...

Përplasja mes policëve, Voltana Ademi mesazh Ramës: Mos provoko!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi reagoi pas përplasjes së sotme mes policisë së Rendit dhe asaj bashkiake. Shkak u bë ngritja e një...

Rama sulmon Voltana Ademin në Shkodër: As magaziniere nuk të merrja

Edi Rama iu përgjigj deklaratës së kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi, për të mos provokuar, duke i thënë se nëse do ishte sërish në...

CFARE DUHET TE BEJ OPOZITA?

Nga Alban Daci Opozita shqiptare eshte vendosur ne logoren e betejave per zgjedhje te lira, per numerim elektronik dhe per dekriminalizim. Keto objektiva kerkojne ndryshime te...

Ma per che cosa dovremmo essere grati a Romana Vlahutin?

Di Ilir Aliaj, Exit.al Il nome dello scrittore Ismail Kadare ha più volte scatenato dibattiti sui suoi atteggiamenti durante la dittatura. Per questo motivo, ci...