Home 2017 October 4

Daily Archives: 4 October, 2017

A e mbështet Berisha lëvizjen për ringritjen e PD? Ja si përgjigjet Igli Cara

Një nga firmëtarët e lëvizjes për ringritjen e PD dhe ish-deputet i kësaj force politike, Igli Cara tha se qëllimi i kësaj lëvizje është...

Në Elbasan, klani tjetër mafioz i ka dërguar arkivol në shtëpi?!

Ne Elbasan klanet ne thike e ne pike! Qyteti gumezhine se Don Lales klani tjeter mafioz i ka derguar arkivol ne shtepi?!?! Lexoni mesazhin...

Djali i kryebashkiakut Xhelal mziu, del fitues në Greqi

Kesler Mziu, nxënës i shkollës Turgut Ozal në klasën e 5-të, kryesoi listën e nxënësve të përzgjedhur për konkursin e Kangaroo, finalja e të...

“10 arsye pse nuk duhet të vini në Shqipëri”, videoja e vogëlushit shqiptar po...

Shqipëria nuk është vendi ideal për të jetuar. Për këtë tashmë janë të vetëdijshëm edhe fëmijët, të traumatizuar nga gjithçka që ndodh në tokën...

70 vjet nga dënimi i grupit të parë të deputetëve Vdekja nga torturat e...

Nga Kastriot Dervishi Me mbarimin e proceseve ndaj teknikëve intelektualë në proceset “sabotuese” në Maliq në nëntor 1946, gjatë viteve 1947-1948 vëmendja e Drejtorisë së...

Shumë prej botimeve të UET janë produkte shkencore dytësorë!

Nga Lulzim Basha Ditë më parë në një të përditshme kishte diçka që shfaqet rallë në përmbajtje, por mbetet vulgare në formë, për arsye të...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...

Nesër mund të bëni edhe plazh, temperatura deri në…

Për ditën e nesërme parashikohet qe një moti te jete i kthjellët dhe sipas Meteoalb kthjellimet vijojnë ndikimin e tyre në Jug dhe Qender...

Greqi, 25% e fëmijëve shqiptarë nën moshën 16-vjeç

Plaket Shqipëria dhe rinohet Greqia. Pothuajse 25% e shqiptarëve në Greqi janë nën moshën 16 vjeç. Fëmijët shqiptarë në Greqi përbëjnë 84% të të gjithë...

Gjenerali amerikan zbulon arsyet pse Kim Jong-Un dëshiron Luftën e Tretë Botërore

Një gjeneral i përgjithshëm amerikan ka zbuluar tre arsyet që Kim Jong-un dëshiron një armë bërthamore - dhe pse ai kurrë nuk do t'i...