Home 2017 October 10

Daily Archives: 10 October, 2017

Në parathënien e Njeriut të Ri Shqiptar

Nga Elona Caslli Shpesh herë kam menduar për vlerën e një parathënieje. Cila është në të vërtetë vlera e asaj lënde të shkruar me të...

Maskat dhunojnë dy punonjës të HEC-it në Bulqizë

Thellohet skandali i dhënies së lejes nga Ministria e Kulturës për ndërtimin e një qendre multifunksionale brenda Parkut Kombëtar të Butrintit shpallur nga UNESCO trashëgimi...

Tension në Katalonjë/ Presidenti gati të shpallë pavarësinë, forcat speciale pritet t’a arrestojnë

Presidenti i Katalonjës pritet të shpallë pavarësinë e njëanshme të rajonit në ora 19:00 në parlamentin katalanas. Seanca ishte planifikuar të niste në ora...

Lufta e Tretë Botërore? Nuk do ta besoni sa kohë duhet që ushtria e...

Nëse Koreja e Veriut do të hyjë në një luftë me SHBA dhe aleatët e saj në Perëndim, ajo mund të përballojë vetëm 3...

Vdekja e demokracisë turke/ Letër e hapur për presidentin Erdogan!

Nga Alon Ben-Meir I nderuar zoti President, Unë kam qenë në vendin tuaj disa herë dhe kam pasur marrëdhënie të ngushta dhe miqësore me shumë...

Bashkëjetese treshe me modelen dhe vlonjaten, kush është “mbreti” shqiptar

Jarl de Baseville është fotografi francez i cili është në një marrëdhënie treshe me modelen Egla Harxhi një vajzë nga Vlora, të cilën e...

Dibër, kushëriri lë shtatzanë kushërirën dhe më pas…

Dy të rinj nga qyteti i Dibrës, të cilët pa e ditur se kishin lidhje gjaku me njëri tjetrin, kanë arritur që të sjellin...

Artur Zheji: Çdo bëjë tani Donald Lu, kur kryeministri e shpërfilli?…

Foli ashpër, bëri paralajmërime dhe dha publikisht udhëzime, Donald Lu, duke thyer një heshtje të gjatë. Ngriti dallgë të mëdha, të mesme dhe të vogla...

Washington Post: Presidenti Thaçi akuzon komunitetin ndërkombëtar

Deklaratat e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për Gjykatën Speciale janë pasqyruar në shumicën e medieve ndërkombëtare. Gazeta prestigjioze amerikane “Washington Post” shkruan se presidenti...

Paloka paralajmeron bashkëpunim me LSI-në

Krijimi i një fronti të gjerë opozitar duket se është thjesht çështje kohe pas sinjaleve që Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë...