Home 2017 October 19

Daily Archives: 19 October, 2017

PD e Himares jep alarmin per prishjet e mundeshme te shtepive ne Himare. Thirret...

Dega e PD Himare njofton se dje ne date 18.10.2017, me keqardhje u njoftuam nga disa familjare se, IMT (Inspektoriati I Mbrojtjes se Territorit)...

Orë pas ore/ Si e ka menaxhuar Rama plasjen e bombës Tahiri – Habilaj

Edi Rama e ka ditur që në shkurtin e këtij viti, kur nga një zyrtar i lartë ndërkombëtar mori paralajmërimin, ose hiq Tahirin ose...

Ylli Manjani paralajmeron arrestime te tjera afer me kryeministrim Rama

Ish ministri Manjani thote se Po ngushtohet laku dhe se njerëz të tjerë të afërt me Kryeministrin i kërkon drejtësia... "Nuk gjenden në Shqipëri për...

Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta

Burime konfidenciale thanë për Lapsi.al se nga dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet...

Spiropali: Tahiri ndryshoi Policine, edhe une dua te di te verteten e Saimir Tahirit

Nga Elisa Spiropali Per ata qe nuk e dine dhe mbase jane shume, dua ta bej shume te qarte: Nuk kemi ndonje miqesi me njeri-tjetrin...

Çfarë panë prokurorët në VIDEO-n e Tahirit me Habilajt që u bindën për arrestimin

Autoritetet italiane kanë vëzhguar Saimir Tahirin sëbashku me grupin Habilaj, në disa raste. Nga vëzhgimi ka rezultuar se Tahiri, në vitin 2014, ka udhëtuar 4...

Biseda e tensionuar/Saimir Tahiri, Edi Ramës: Do të marr me vete në ferr!

Mbrëmë ka patur një takim të fshehtë mes Edi Ramës dhe Saimir Tahirit. Ka patur dhe dy të besuar, të sejcilit, në takim. Takimi...

Si arriti të gjunjëzoj Ronald Regan komunizmin në Evropën Lindore?

Nga Dr. Diana Skrapari Ronald Regan ishte fitimtari i luftës së ftohtë dhe për amerikanët personaliteti publik i preferuar sipas një ankete të realizuar nga...

Dosja e Prokurorisë/ Të gjitha detajet që implikojnë Tahirin

Lapsi.al siguron dosjen e plotë të Prokurorisë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ku flitet për implikimin e tij në trafikun e drogës. Pjesa...

Video/ “Nuk keni parë gjë akoma”, çfarë donte të thoshte Saimir Tahiri?!

Saimir Tahiri sapo ka dalë nga banesa e tij  në kryeqytet ku është pritur nga gazetarët. Ai është pyetur lidhur me vendimin e prokurorisë...