Home 2017 October 23

Daily Archives: 23 October, 2017

Rreziku nga “tregtimi” i Asociacionit me Ushtrinë e Kosovës, real!

Nga Fadil Maloku 1. Në Marrëveshjen e 19 prillit 2013 (midis Kosovës dhe Serbisë), Gjykata Kushtetuese ka konfirmuar që 23 nene të Kushtetutës sonë, NUK...

Dritan Zagani pergenjeshtron Artan Habilaj

Dritan Zagani, emri me i lakuar prej kohesh ne kronikat e zeza dhe se fundi ato politike ne lidhje me aktivitetin e Habiljave,  sot...

Kinematografia në “shok”: 30 femra akuzojnë një tjetër regjisor të njohur për ngacmin seksual

Pas skandali “Weinstein” që skandalizoi botën e kinematografisë, edhe një regjisor përfundon nën reflektorë për një tjetër skandal seksual. Bëhet fjalë për James Toback, 73...

Video/ Soni Malaj feston ditëlindjen vetëm, ja edhe vendi që ka zgjedhur…!

Këngëtarja e njohur shqiptare Soni Malaj feston gjatë ditës së sotme ditëlindjen e saj. Mirëpo ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim, këngëtarja nuk...

LSI publikon votën për heqjen e imunitetit të Tahirit

Lëvizja Socialiste për Integrim deklaron qëndrimin që do të mbajë në seancën e së mërkurës në Kuvend, ku do të votohet për kërkesën e...

Përplasja e Habilajve me ish-shefin e antidrogës/ Artan Habilaj: Zaganit i thashë “mos më...

Vëllai i madh i vëllezërve habilaj, Artan Habilaj në një intervistë për "Gazetën Shqiptare" ndër të tjera ka folur edhe për problemet që kanë...

Flet vëllai i madh i Habilajve: Pse na e kërkoi Tahiri Audi-n prap, pasi...

Artan Habilaj është vëllai i madh i dy vëllezërve të tjerë, Moisi dhe Florian Habilaj, njëri i arrestuar dhe tjetri në kërkim si pjesë...

Saimir Tahiri përjashtohet nga Partia Socialiste!

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar sot edhe përjashtimin nga grupi i PS të deputetit socialist Saimir Tahiri. / “Tahiri do të jetë një njeri i...

Zagani për mediat italiane, tregon përse nuk mund të arrestohet Saimir Tahiri

Ish kreu i Policisë Antidrogë të Fierit, Dritan Zagani, ka dhënë sot një intervistë ekskluzive për median siçiliane të Katanais “Meridianews”. ” Investiguesit italianë më...

Zbulohet dëshmitarja, zonja që mund të ‘fundosë’ Saimir Tahirin

Dëshmitarja e mbrojtur e prokurorisë, që dëshmon lidhjet e Habilajve me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, nuk është më sekret, pasi prej të shtunës...