Home 2017 November 9

Daily Archives: 9 November, 2017

VASILI: ËSHTË ULËRITËSE DHE E TURPSHME MBYLLJA E 15 SHKOLLAVE NË QARKUN E VLORËS

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Petrit Vasili në fjalën e tij sot në seancën plenare tha se qeveria po...

Il processo a Marco Cappato, punto per punto!

Si è aperto l’8 novembre 2017 il processo a Marco Cappato, imputato per aver aiutato Dj Fabo a raggiungere la Svizzera per ottenere il...

Adoleshenti rrëmben të miturën, policia në këmbë për gjetjen e saj

Një 18-vjeçar në Fier është proceduar penalisht, pasi dyshohet se ka rrëmbyer një 13-vjeçare dhe nuk e ka kthyer më në banesë. Policia ka njoftuar...

Tabaku: Qeveria 18.4 milionë dollarë për shpenzime luksi dhe 48 miliardë dollarë rritje taksash

Gjatë diskutimit për shpenzimet dhe investimet nën/kryetarja e komisioinit të ekonomisë Jorida Tabaku, theksoi se koncesionet po gërryejne ekonomine. “U rriten me 30 % nga...

I shtrenjti im! Virginia Woolf ( Letra e vetëvrasjes për të shoqin)

Përktheu Elona Caslli * Jam e sigurt se do të çmendem përsëri. E ndiej se nuk mund t’i përballojmë edhe një herë kohët e tmerrshme. Dhe...

Jam i ndryshëm, jo i gabuar! Eseja e një djali 12 vjeçar ne Itali!

Perktheu-Elona Caslli * Jam i ndryshëm, jo i gabuar! Disa njerëz nga pamja e jashtme duken mirë, por brenda tyre jeton vdekja. Unë jam Ivani...

Edi Rama nuk rilind dot prapë. Nga Armand Shkullaku

Po të ndjekësh videoselfie-t apo statuset e Edi Ramës në facebook, të krijohet përshtypja se ky njeri sapo ka trashëguar një pushtet problematik nga...

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste propozim i Ramës për kryeprokuror?

Gazetari i kronikës, Flamur Vezaj, i cili jeton prej pak kohësh në SHBA, ka zbuluar emrin që mund të propozohet nga kryeministri Edi Rama...

Prokuroria: Saimir Tahiri ka përdorur makinën e biznesmenit Sota

Burime nga grupi i hetimit që po verifikon origjinën e 863 mijë eurove të kapura të Orest Sotës bëjnë me dije se prokurorët e...

Vasili: Lu duhet t’i kërkonte maxhorancës heqjen e imunitetit të Tahirit

Petrit Vasili, kryetar i grupit parlamentar të LSI, u shpreh se ambasadori amerikan, Donald Lu duhet të mbante një qëndrim të qartë për çështjen...