Home 2017 November 25

Daily Archives: 25 November, 2017

Neranxi: Sulmohem pasi jam armik i pushtetit dhe ne fakt lufta e tyre, me...

Nga Nikollaq Neranxi, Nje sqarim i nevojshëm për miqtë! Kam pare gjithë këto dite një histeri dhe sulm personal ndaj meje ne disa portale, për një...

Topuzi: Përjashtimi nga taksat i hoteleve me pesë yje do të dëmtojë industrinë ekzistuese

Shqipërisë i mungon infrastruktura bazë (aeroporte, pastrimi i ujërave të zeza, menaxhimi i mbeturinave, përgjegjësi të qarta në të gjitha nivelet për zhvillimin e...

Kisha suedeze merr një vendim të papritur për Zotin

Kisha e Suedisë nxiti klerikët e saj që të përdorin gjuhën neutrale në gjini, kur të flasin për hyjninë supreme, duke mos përdorur terma...

Kryeprokurori i antikrimit

Kryeprokurorit të Republikës, zoti Adriatik Llalla, i mbaron mandati pas pak ditësh. Kryeprokurori i ri nuk mund të zgjidhet pa u krijuar Këshilli i...

Gazetari Artan Hoxha për çështjen Balili, tani radha e Kazanit meditiak Gjerman

Gazetari Artan Hoxha ka rikthyer në vëmendje çështjen e “Eskobari i Ballkanit” Klemend Balili, pikërisht në ditën e sekuestrimit të hotelit “Santa Quaranta”. Me anë...

Memecëve të Rilindjes së hashashit ju paska ardhë goja! Kërcënojnë me burg…

Pas deklaratave të kreut të Komisionit të Ligjeve, njëkohësisht deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja kundrejt Fatos Lubonjës, duke e kërcënuar këtë të fundit...

“Bën thirrje për turbullira publike”, kreu i Komisionit të Ligjeve kërcënon Lubonjën me burg...

Kërcënohet me burg analisti Fatos Lubonja. Ka qenë pikërisht kreu i Komisionit të Ligjeve, njëkohësisht deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja, ai që ka...

Ngjela: Nëse Rama nuk jep dorëheqjen do të përfundojë shumë keq

Nga Spartak Ngjela Si mund të quhet ky një shtet për qytetarët dhe ky që është kryetar i qeverisë, një kryeministër europian!? Ja situata: l. Gjëndja ekonomikë është...

Historia e dhimbjes se saj, dy hapa larg… Nga Irma Kurti

Kam njohur një vajzë që i nënshtrohej në mënyrë të përditshme “drurit” nga ai që pretendonte se e donte. E donte aq shumë sa...

USHUNJËZA-FËMIJË… Nga Rita Petro

Nëntë muaj e fërkova barkun nga dhimbja Dhe i lava sheshet me të vjellat e mia E ja ku doli I kuq i shëmtuar gjithë gjak e...