Home 2017 November 29

Daily Archives: 29 November, 2017

Dy lezhjanë në kombetarën U14 të basketbollit. Shikoni kush janë përzgjedhur:

Basketbolli lezhjanë do të përfaqsohet në kombëtaren e moshave me dy sportistë. Kristian Dedëgjonaj dhe Gerard Balla janë përzgjedhur për të qënë pjesë e...

Dita që nderove botën

Nga Gazmend Aga Sot(sipas kalendarit henor) mendohet te jete ditelindja e te dashurit tone Muhamedit a.s. Aq i cilter, bujar, altruist, besnik dhe modest ishte sa...

Vrau vajzën e të dashurës, 18 vjet burg shqiptarit në Suedi

Një shqiptar, të cilit iu ishte refuzuar kërkesa për azil në Suedi, është dënuar me 18 vjet heqje lirie në këtë shtet, për vrasjen...

Ja si e zbuloi nëna që vajza shfrytëzohej si prostitutë nga i fejuari

Një i ri dhe e fejuara e tij janë dënuar nga Gjykata e Tiranës për akuzat e “shfrytëzimit të prostitucionit”. Bëhet fjalë për një...

Sarkazma realiste e një mjeku te njohur ne ditët e festave!

Nga Erion Dasho Në ditët e Pavarësisë dhe të Çlirimit, pasi kalon gëzimi dhe entuziazmi kur ha drekat e darkat, apo shikon fishekzjarrët në qiell,...

Koreja e Veriut provokon sërish duke hedhur një raketë bërthamore!

Nga Dr. Diana Skrapari Koreja e Veriut lancoi të martën një model të ri të raketave balistike ndërkontinentale (ICBM). Hwasong-15, ashtu siç u quajt, është...

Lufta Nacionalçlirimtare, sa ka qene e nevojshme?

Nga Leke Tasi Replikat e këtyre javëve në shtyp vlejnë për të kuptuar pohimin e një medie perëndimore: “me ndryshimet kushtetuese që po bëhen, Shqipëria...

Pse 29 Nëntori është festë nostalgjike ? Nga Artur Roshi

Sot mbas kaq viteve mëndjet e shqiptarëve janë më të ekspozuara ndaj të vërtetës edhe pse në mënyrë rastësore e jo të studiuar në...

Babai me të birin bënë të njëjtën foto për 27 vite – E fundit...

Këto foto të një babai me të birin janë shkrepur për një periudhë prej 27 vitesh. Ato janë foto ku shfaqen në të njëjtin...

Provokon Kreshnik Spahiu/ Kritikon Ismail Qemalin: Flamuri s’duhej të ngrihej në Vlorë por në...

Për fat të keq gjithëmonë e më shumë po flitet pak për çështjen kombëtare dhe për të korrigjuar gabimet e historisë. Themeluesi i Aleancës...