Home 2017 December 7

Daily Archives: 7 December, 2017

Reagimet pas njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit nga Donald Trump

Përgatitur nga Dr. Diana Skrapari Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu të mërkurën e cilësoi si një "ditë historike" për njohjen nga Presidenti amerikan, Donald Trump të...

Drita dhe errësira

Diana Skrapari Marrë nga libri "Le Grand Artiste de la Vie" (Artisti i Madh i Jetës) i botuar nga Shtëpia Botuese franceze Edilivre Errësira u bë...

Unë jam askushi! Kush je ti? ...

Përktheu  Elona Caslli Unë jam askushi! Kush je ti? Je edhe ti askushi? Atëherë jemi dy. Mos i trego njeriu! Ata do ta kuptonin menjëherë. Sa  e frikshme të...

“Signori si vola!”. Cuneo e Tirana più vicine in un click

Il nostro corrispondente Artur Nura ospite, con Alessandro Zorgniotti, di V2, Fly Ernest e del banchiere Ghisolfi. Livio Costamagna: "Con un click cogliamo al...

Anche la comunità albanese aderisce al premio Consumatori per il banchiere Ghisolfi

"Con le sue iniziative ha fatto conoscere a famiglie e imprese del Piemonte le opportunità dell'Albania aumentando il clima di fiducia e amicizia reciproca" Cerimonia...

Phil Collins: Problemet e tij shëndetësore shtohen,ai përfundoi sërish në urgjencë

Përgatitur nga Diana Skrapari Gjendja shëndetësore e Phil Collins është gjithnjë e më shqetësuese. Këngëtari anglez, 66 vjecar,  ka shkuar edhe një herë në sallën...

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të gazit natyror nën...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...