Home 2018 January 11

Daily Archives: 11 January, 2018

Vasili: Kryeministri eshte AntiEuropian dhe nuk sheh nga Perendimi, por Lindja…

Nga Petrit Vasili Kryeministri i antintegrimit europian sheh nga lindja etj... Keta te hipokritet e rilindjes qe u "shqyen" per integrimi, ja nga sheh kryeministri i...

Ekzekutimi i ambasadorit rus në Turqi, arrestohet personi që kishte ‘rolin kyç’

Organet e sigurisë në Turqi kanë arrestuar një burrë i cili kishte “rolin kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Turqi, Andrei Karlov, shkruan...

Erdogan kërkon takim me Merkel për të…

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka shprehur dëshirën e tij për t’u takuar personalisht me kancelaren gjermane, Angela Merkel për të përmirësuar marrëdhëniet e...

Kur lexova librin… Nga Walt Whitman

Përktheu Elona Caslli Kur lexova librin, biografinë e famshme thashë me vete: Këtë autori e quan jetë. Po kështu, dikush do të shkruajë biografinë time kur të...

Sherr masiv në një restorant në Itali, të përfshirë shqiptarë, vendas e rumunë. Arsyeja...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një restorant në Treviso në Itali ku fëmijët e një tavoline janë bërë problematikë duke bërë zhurmë. Mediat...

Vizat e dorës ju formojnë shkronjën M?! Kuptimi do t’ju habisë!

Disa mendojnë se vizat e dorës kanë të bëjnë me karakterin e personave, si dhe me fatin e tyre, ndërkohë disa të tjerë mendojnë...

Pasi u martua me biznesmenin, Adelina Tahiri merr një dhuratë…

Pas martesës me biznesmenin këngëtarja Adelina duket se po bën jetë luksi, jo se më parë i ka munguar, por këtë herë ajo i...

Durrës/ 20 vjeçari pi fotoksinë, ndërron jetë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit ditën e sotme, ku një 20 vjeçar ka ndërruar jetë pasi ka pirë fotoksinë. I...

La Commissione Europea inizierà il disborso dei fondi per il TAP

La Commissione Europea stanzierà dei fondi dal valore superiore ai 14 milioni di euro per il gasdotto trans adriatico (TAP), secondo quanto affermano i media azeri...

I dënuari për vrasje vdes në spitalin e burgut!

Një 59 vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin e burgut në Tiranë. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet F.T, i çili është dënuar me...