Home 2018 January 14

Daily Archives: 14 January, 2018

PAROLA DI ERDOGAN: LA TURCHIA SOSTIENE LA LIBERTA’ DI STAMPA…

Di Roberto Spagnoli La Turchia è tra i principali sostenitori della libertà di stampa nel mondo. E' quanto ha sostenuto il presidente turco Recep Tayyip...

Burrë dhe Grua në krevat në orën 10 të darkës … ...

Më duket vetja si kuti sardelesh- tha ajo. Më duket vetja si leukoplast- thashë unë. Më duket vetja si panine me peshk ton- tha ajo. Më duket...

Ylli Dylgjeri: Ajo qe tha Rama ne Miredite eshte lufte e re klasash!

Duhen lagur, jo prishur muret! Po i prishim muret! Po rrënojmë godinën! Po shkatërrojmë institucionet. Për çfarë? Për të prishur tepsinë! Kështu u tha edhe dje në...

A e dini kur ka ardhur interneti në Shqipëri?

Ishte viti 1989. Në Universitetin Politeknik i Tiranës (UPT) ndodhi një ngjarje historike: lidhja e parë e Shqipërisë me internetin. Katedra e informatikës në...

Pamje tronditëse, avioni me 162 persona përfundon në greminë!

Një avion me 162 persona në bord ka rrëshqitur teksa ishte duke u larguar nga pista në aeroportin e Trabzonit në Turqi dhe përfundoi...

Ledina Çelo provokon afër një tubi me një moshe dhe elegance qe nuk ndryshon!

Ajo nuk ndalet së provokuari, edhe kur nuk prezanton ndonje festival! Këngëtarja Ledina Çelo vazhdon te jetë tepër seksi edhe në formë pas lindjes...

“Psikologet” e Portokallisë “sulmojnë” Olta Gixharin, ja çfarë thotë

Aktorja e ‘Portokallisë’ Delina Zhupa duket se ka thumbuar paksa aktoren Olta Gixhari duke e quajtur atë të mbivlerësuar, ose më shqip të vlerësuar...

Fotolajm/ Tom Doshi fotografohet duke dalë nga Kryeministria! Politika cfare nuk te ben!? 

Paparazzi i gazetës “Panorama” ka fotografuar deputetin e Partisë Social Demokrate, Tom Doshi, duke dalë nga Kryeministria aty ku duket se ka pasur një...

Video/ Flet djali i Inva Mulës dhe Piro Çakos : Në fillim nuk e...

Antoni Çako është djali i sopranos Inva Mula dhe kompozitorit Piro Çako. Ai vjen direkt nga Parisi dhe duket se 22-vjeçari ka trashëguar nga...

In calo nel 2016 le rimesse dall’Italia

Secondo i dati pubblicati da Banca d’Italia, le rimesse dall’Italia verso l’Albania transitate dai canali di pagamento ufficiali nel 2016 sono state pari a...