Home 2018 January 30

Daily Archives: 30 January, 2018

Gjërat që kam mësuar në jetë… nga Paolo Coelho

Përktheu Elona Caslli Këto janë disa nga gjërat që kam mësuar në jetë. Kam mësuar se Se nuk ka rëndësi sa i mirë është një njeri. Herë...

Greqia merr 12 milje nga ujrat shqiptare, Kryemadhi: Ja pse po e shet Rama...

Pas lajmit se Greqia do të përfitojë 12 milje nga ujerat e detit shqiptar, falë negociatave me qeverinë shqiptare, ka ngjallur shumë reagime. Një...

SHBA publikon “listën e zezë” të politikanëve shqiptarë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk është politikani i vetëm që i është refuzuar viza dhe nuk ka mundur dot që të udhëtojë drejt...

“Ujërat greke zgjerohen me 12 milje”, reagon Ministria e Jashtme si gjithmonë me vonese!

Pas deklaratave të ministrit të jashtëm grek Niko Kotzias se është arritur një marrëveshje për 12 milje det që do të përfitojë shteti fqinj...

Reagimi i Kryeministrit per kritikat e marreveshjes me Greqine

Nga Edi Rama Patriotë me çizme e çamëristë të sapongjizur në kazanin politik e mediatik, pasi i lanë poturet për çerekshekulli varur në telin e...

I dhurohen 12.000 milje det Greqise. Spahihu: Arrestoni politikanët që sapo cënuan integritetin territorial

Nga Kreshnik Spahiu DENONCIM: I dhurohen 12.000 milje det Greqise. Arrestoni politikanët që sapo cënuan integritetin territorial dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese! Sot, “Rilindja”, qeveria shqiptare...

Ish-ministrja: Pse mashtron Bushati për bisedimet me Greqinë?

Lëvizja Socialiste ka reaguar përmes ish-ministres së Integrimit, Klajda Gjosha ndaj ministrit Bushati. Ajo i referohet deklaratës së Kotzias që ka folur në mediat...

Vasili: Kryeministri gënjehu edhe për kufirin detar ceshtjen çame! Te largohet!

Nga Petrit Vasili Kryeministri u çorr per kufirin detar me Greqine, tani te largohet se genjeu. Kryeministri ka klithur e uleritur deri ne neveri per ceshtjen...

Edi Rama i premton Ciprasit: Shkruani ju librat greqisht për minoritarët

Gjatë një interviste të gjatë në televizionin publik grek ERT, ministri i Jashtëm grek, Kotzias ka dhënë edhe një detaj nga takimi Tsipras-Rama javën...

NJE E VERTETE E HIDHUR PER SISTEMIN SHENDETSOR SHQIPTAR

Nga Tritan Shehu Te dhenat qe sapo ka publikuar Grupi Health Consumer Powerhouse jane vertet tragjike per sistemin tone shendetesor. Keto jane te lidhura me maredheniet...