Home 2018 February 2

Daily Archives: 2 February, 2018

Perla… Nga Irma Kurti

Kjo është kohë e vyshkjes së vlerave, e humbjes së miqve një e nga një, ashtu si pemët i humbasin gjethet, ndërsa stin’ e vjeshtës troket në...

Peshku i madh ? Ky eshte vend peshkaqenesh… Nga Indrit Hoxha

Peshku i madh ? Ky eshte vend peshkaqenesh, ka gati 5 vite qe qeveris Edi Rama si kreu i ekzekutivit,sepse ne vendimarrjen politike ai...

Shkencëtarët: Shqipëria renditet e para në Europë për rrezikun nga tërmetet

Shqipëria është në zonën e rrezikut për sa i përket rrezikut nga aktiviteti sizmik. Sipas një raporti të fundit nga dy shkencëtarë amerikanë, vendi...

Tuneli … Nga Ernesto Sabato

Përzgjodhi Elona Caslli Ekzistonte një tunel i vetëm, i errët dhe vetmimtar , tuneli nëpër të cilin kishte rrjedhur fëmijëria dhe rinia ime, e gjithë...

Marveshja Marku- Xhafaj per ngritjen e DREJTESISE SE DROGES DHE KRIMIT.

Nga Petrit Vasili Tashme puci kushtetues dhe krimi i abuzimit me detyren shteterore eshte konsumuar ne mes te dites. Marveshja Marku-Xhafaj eshte nje puç kushtetues dhe...

Berisha: Çfarë më kërkoi Greqia kur drejtoja qeverinë dhe si futi në pazare Edi...

Në një status të tijin në “Facebook” Sali Berisha ka komentuar intervistën e Ramës dje në “Real Story”. Ai i quan mashtrime deklaratat e...

Djali i biznesmenit 500 mijë euro makinë!

Andi Geci është i biri i biznesmenit të fuqishëm Rame Geci. I ati i cili shënon një pasuri prej 100 milion dollarësh është pronari...

Marrëveshja Xhafaj-Marku/ Luan Rama: Akt injorance që shkel Kushtetutën

Pas Partisë Demokratike ka reaguar edhe LSI për marrëveshjen e nënshkruar sot mes Arta Markut dhe Fatmir Xhafajt. Sipas tij, kjo marrëveshje është jo...

Kapet vrasesi grek i Devi Kasmit, në vilën e autorit u gjet arsenal armësh

Drejtori i Policise se Tiranes Ardi Veliu deklaroi se eshte zbardhur ngjarja e rende e vrasjes se Devi Kasmit. Ai tha se porositesi i...

Nafta dhe marrëveshja e pritshme me Greqinë për detin! Nga Kasem Seferi

Pashë dhe dëgjova me kujdes atë çfarë tha Kryeministri “ynë” Rama 2 dhe analistët përballë tij. Megjithë respektin që kam për të tre si...