Home 2018 February 12

Daily Archives: 12 February, 2018

Noi abbiamo bisogno di Ermal Meta. Sì,Lo so, è triste scoprirlo, ma è così!

Di Sonila Alushi Triste scoprirlo, ma è così: noi abbiamo bisogno di Ermal Meta. Sì, non lo abbiamo sostenuto solo perché un bravissimo cantautore con...

Terroristi i “Al-Qaeda”-s jeton si pashà në Guantanamo

Një terrorist i “Al Qaeda”-s, dikur i torturuar, duket se po përjeton çastet më të mira të jetës së tij, edhe pse i është...

Ndodh në Norvegji, një tunel edhe për…anijet

Deti Stadhavet në Norvegji nuk bën pjesë tek ata me ujëra të qetë dhe aq më tepër, terreni shkëmbor kanë shkaktuar dhjetra incidente përgjatë...

Kurdët i rrëzojnë helikopterin, Erdogan: Do ta paguajnë!

Recep Taip Erdogan u zotua për hakmarrje ndaj luftëtarëve kurdë në veri-perëndim të Sirisë, pas rrëzimit të një helikopteri turk në afërsi të qytetit...

Aeroplani rus nuk ishte i dëmtuar para se të rrëzohej

Aeroplani me pasagjerë që u rrëzua jashtë territorit të Moskës nuk ishte dëmtuar dhe ka shpërthyer pasi është rrëzuar në tokë, ka thënë agjencia...

Rrëzimi i avionit, ja çifti qe i shpëtoi tragjedisë në minutën e fundit!

Një çift i cili duhej të ishte në avionin që u rrezua të dielën ndryshoi biletat në minutën e fundit, duke i shpëtuar kështu...

Lajm i keq për shqiptarët e Kosovës…

Një nga lajmet më të bukur që ka qarkulluar ditëve të fundit në të gjithë mediat ka qenë pikërisht ardhja e këngëtares së njohur...

Punonjësit e Bypass-it të Fierit dhe Vlorës protestojnë për pagat

Punonjësit e Bypass-it të Fierit dhe Vlorës të hënën paradite kanë protestuar para Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë pasi nuk kanë marrë pagat prej...

Vasili: Neroni dogji Romën, Rama djeg Teatrin Kombëtar…

Nga Petrit Vasili Neroni dogji Romën, kryeministri djeg Teatrin Kombëtar. Neroni besonte se ishte poet dhe dramtaturg, luante lirën me mire se te gjithe, e dinte...

Dritan Kaba: Strehimin social e fitoni me b…, jo me punë e përkushtim…

Nga Dritan Kaba Gallate në komisionin e ligjeve ose strehimi i garantuar nga b... Sot ne komisionin e ligjeve u diskutua ligji per "Strehimin social". Në...