Home 2018 February 26

Daily Archives: 26 February, 2018

Hotel Pagjumësia nga Charles Simic

Përktheu Elona Caslli Më pëlqente qoshku im. Nga dritarja shihja një mur me tulla. Tek dera ngjitur kishte piano. Dy ose tri herë në muaj , mbrëmjeve një plak...

Akuzat e Berishës për Meçollarin, reagon Ministria e Mbrojtjes

Pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha se në grupin negociator të paktit me Greqinë është edhe Artur Meçollari, i shkarkuar nga detyra për spiunazh, ka...

Skandali me rrugët, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ministri Gjiknuri

Ministri i Energjitikës Damian Gjknuri ka mbërritur para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Para tij në Prokurori u morën në pyetje edhe...

Procuratore antimafia De Raho, “criminalità albanese ha stretto alleanze con i gruppi italiani”

Albania-Italia: procuratore antimafia De Raho, "criminalità albanese ha stretto alleanze con i gruppi italiani" - La criminalità albanese è molto presente in Italia, ultimamente...

Qyteti shqiptar nën vëzhgim, do vendosen 100 kamera sigurie

Ambasada amerikane në Kosovë përmes ICITAP-it do të investojë me 100 kamera të sigurisë për qytetin e Gjilanit në vlerë prej 88 mijë dollarësh. Lajmin...

Dalin pamje sekrete nga jeta e Hitlerit me bashkëshorten e tij para se të...

Ditën e sotme është postuar në rrjet një video e Hitlerit bashkë me gruan e tij, duke pushuar në shtëpinë e tyre, e cila...

Si llogaritet pensioni për pagat para dhe pas 1994, këto janë koeficientët

Skema e pensioneve që po aplikohet në Shqipëri, parashikon që pagat para dhe pas vitit 1994, të shumëzohen me një koeficent, në mënyrë që...

Skema e re e TVSH pas 1 prillit, ja bizneset që përfshihen

Nga 1 prilli 2018, bizneset me xhiro mbi 2 milionë lekë do të hyjnë në skemën e TVSH-së, ndërsa apartamentet dhe dyqanet do të...

Stuhi dëbore në Itali, erërat siberiane sjellin ngrica deri në mesjavë

Erërat e ngrira siberiane mbërritën në Itali me furinë e parashikuar, duke ulur në mënyrë të ndjeshme temperaturat, e duke bërë që shkollat e...

Kush janë vrasësit e biznesmenit: Njëri ish-polic i perjashtuar dhe tjetri i arrestuar për...

Denis (Alban) Demiri dhe Ardian Serezi janë dy personat e arrestuar për vrasjen e biznesmenit Memli Begalla. Ai u ekzekutua më 14 Shkurt në...