Home 2018 March 1

Daily Archives: 1 March, 2018

Fantazma e terrorizmit, si përdorim i mirëllogaritur i dhunës

Nga Azem Parllaku I konsideruar tashmë si një makth, terrorizmi nuk bën gjë tjetër veçse mishëron gjendjen e anarkisë në shoqëritë e sotme. Kjo prognozë...

Përgjigje… Nga Mark Strand

Përktheu Elona Caslli Pse udhëtoje? Sepse shtëpia ishte e ftohtë. Pse udhëtoje? Sepse këtë gjë kam bërë gjithmonë që nga lindja e diellit deri në perëndim Çfarë vishje? Vishja...

Mars i shqetësuar… Nga Hana Berisha

Përhumbur në aferat e Marsit të shqetësuar ku si mallkim përsëritet ngjarja. Gjithçka e dendur dhe e ngarkuar pa asnjë shkreptimë nga larg shikimet vjedhurazi...

Aleksandri i Madh hiqet nga Aeroporti i Shkupit

Pas heqjes së emrit të Aleksandrit të Madh nga autostrada dhe aeroporti i Shkupit, është larguar edhe përmendorja e tij nga ambientet e brendshme...

Petrit Vasili: Qindra milionet e droges trondisin kursin e euros, Prokuroria nuk i sheh…!

Qindra milionet e droges trondisin kursin e euros ,Prokuroria nuk i sheh....Kjo ishte reforma ne drejtesi??? Prokurori i antimafias Nicola Grattieri deklaron qarte qe Shqiperia...

Arbër Cekaj, biznesmeni u arratis dy ditë para operacionit për kapjen e kokainës

Pronari i kompanisë “Arbri Garden” që importonte fruta nga Amerika Latine, Arber Cekaj është larguar nga Shqipëria dy ditë përpara se të kapej sasia...

Rama nga Sofja: Kokainën e kapëm vete pa ndihmën e partnereve

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Sofje, ku po merr pjese në një tryezë të Kryeministrave të rajonit. Duke folur pas këtyre takimeve në...

Fatos Kongoli tregon gjendjen e vështirë shëndetësore

Fatos Kongoli është i shtruar në spital. Shkrimtari i njohur u është nënshtruar dy ndërhyrjeve kirurgjikale javët e fundit dhe gjendja e tij është...

Vrasja makabre/ Gruaja e Kasëm Pirjasit: Hysnien e kam kushërirë…

Kasëm Pirjasi u arrestua si autor i dyshuar për vrasjen makabre në Vlorë, së Selkije e Olsi Hoxhallarit, nënë e bir. 26 vjeçari dyshohet...

Arrestohet një mësuese, bënte seks me nxënësin 14 – vjeçar

Një mësuese e martuar është arrestuar, pasi dyshohej se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës 14-vjeçar. Stephanie Peterson, 26 vjeç, e cila akuzohet gjithashtu...